Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem olvassák le az...

Miért nem olvassák le az állatorvosok a chipet rutinszerűen?

Figyelt kérdés

Természetes, hogy nem olvassák le minden alkalommal, ha valaki ugyanahoz az orvoshoz, ismert kutyával jár. De amikor valaki beesik egy új kutyával, miért nem nézik meg rutinszerűen, hogy van-e benne chip és ha igen, akkor az adott emberé-e a kutya?

Képzeld csak el: valaki ellopja - vagy befogadta a megszökött - kutyádat és élete végéig hordhatja orvoshoz, ha beteg, oltásokra, stb., soha, senki nem fogja megnézni, hogy jelölt-e a kutya és ha igen, akkor ki a jogos tulajdonosa. Rendben van ez így?


2010. jún. 6. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen gondolkoztam valamelyik nap. Hiába van benne a chip ha az orvos magától nem kérdezi. Nekem is külön kellett kérnem hogy regisztráljon. Új kutya esetén automatikusan kellene ellenőrizni, akkor kevesebb lenne a lopott kutya. Annyian siratják, főleg az ilyen kis szoba kutyusokat, és egy kutya csak úgy nem szívódik fel. Ha chip van benne előbb utóbb valaki beviszi dokihoz és akkor lebukik.
2010. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Éppen ez az, hogy nem bukik le! Csak akkor ellenőrzik (menhely és állatorvos is mondta), ha aki beviszi, kéri. Lebukhatna, ha minden, az adott dokinál először megjelenő kutyát ellenőriznének. Fél perc, ingyenes a rendszer, mi akadálya van? Miért nem teszik?!

Nekem is régóta piszkálja a csőrömet.

2010. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Talán most, hogy már csak chippel szabad új gazdához adni, az orvosok is gyakrabban nézik majd meg.
2010. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt amúgy nem is értem én sem. Indítsunk valami mozgalmat?
2010. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj.... igazad van.. szomszádunkl kutyája eltűnt és volt benne chip!!!!!! Már le is mondtak róla, plakátokat is kiraktak... és kb tudjuk kinél van, csak nem megyöünk oda hozzá h :

Ez a szomszédom kutyája add Vissza! xD

2010. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 audryenne ***** válasza:

Hát nem tudom, én is rettegek, hogy ha esetleg ellopják a kutyámat vagy elveszik, soha nem találom meg. Simán megtehetnék, hogy leolvassák. 1 percbe sem telik.

Viszont én azon is gondolkodtam, hogy simán kiszedhetik a chipet ha ellopják. Szóval nem hiszem, hogy kevesebb lopás lenne...

2010. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!