Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran sétáltatjátok...

Milyen gyakran sétáltatjátok a kertben tartott kutyá/i/tokat?

Figyelt kérdés
Illetve milyen fajta, milyen idős? Milyen a séták hossza?

2018. febr. 2. 11:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ilyen hatalmas területen biztosan jól megvannak!


Igen, arra én is gondoltam már, hogy mindennapi munka mellett ennyi sétára hogy jut idő-energia, mert ugye ott vannak még a ház körüli teendők, bevásárlás stb. Párommal mindketten dolgozunk, 7kor elmegyünk 4kor érünk haza. Akkor még vásárlás, főzés persze nem minden nap. Néha azt érzem vagy én vagyok rossz gazdi és lehet nem kellett volna kutyát vásárolnom..de ekkor meg eszembe jut, hogy már nem tanulok (gimi, egyetem mellett nem ajánlják a kutyát, mert "várd meg mik lesznek a terveid", "gyereknek nem kell kutya", "ne szüleid pénztárcájára vegyél kutyát"), most letelepedtünk, dolgozunk így van pénzünk a drága orvosi költségekre, minőségi tápra és ételekre...de dolgozni muszáj. Viszont néha annyit olvasok ideálisnak tartott, napi több órás sétákról, meg napi 10km-es futásokról stb. Akik eddig válaszoltak mind hihetőnek tűnik, ami kicsit megnyugtatott.

2018. febr. 2. 15:03
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

10-es vagyok kedves Kérdező!


Őszinte leszek hozzád, én abszolút nem értem, ami mostanában a kutyák körül megy.

Egész életemben voltak kutyáim, akik 16-18 éves korukig éltek. Soha nem veszítettem el kutyát korán, betegség miatt, nem voltak elhízva, nem voltak kedélybetegek, nem voltak agresszívek, nem voltak antiszociálisak, holott különösen Budapesten és munka, háztartás, gyerekek mellett nem lehetett a sétákból többórás edzéseket csinálni, de ez nem is volt szokás sehol, senkinél.

Elismerem, hogy vannak fajták, pl, agár, vizsla, husky, stb. akiknek fokozott a mozgásigényük, de ilyeneket csak olyan tartson, aki ezt biztosítani is tudja számukra.

A többinek teljesen felesleges olyan élet, mint egy atlétának az olimpia előtt, de egy átlag ember életébe ez nem is fér bele, különösen kertes ház esetében teljesen felesleges.

A kutya akkor boldog és lesz hosszú életű, ha szeretik, ellátják, családtagként kezelik és felelősséget vállalnak minden szempontból a kis életéért.

A többi az csak divathóbort, hogy rohangálok a kutyával - ha kell neki, ha nem - napi 3x 20 km-t, mert ez a trendi, ... vagy legalábbis ezt mesélgetem, hadd legyen lelkiismeret furdalása annak, aki ezt nem tudja megtenni.

2018. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%

#12

Végre egy normális és őszinte ember!:)

2018. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban lakom, kinti benti németjuci, 1,5 éves. Majdnem minden nap elviszem 1 órát sétálni az erdőbe. Hétvégén meg mind a 2 nap sulizunk. Én nekem sincs kedvem minden nap vinni,de ennek ellenére viszem. Kivételt képez mikor ömlik az eső, meg ha beteg vagyok, és ha nincs rá időm valami miatt.
2018. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%

"...Kivételt képez mikor ömlik az eső, meg ha beteg vagyok, és ha nincs rá időm valami miatt...."


Ez jó! :D

Más is így van vele.

Leginkább a "nincs rá időm valami miatt" játszik be, munka, család, háztartás, kerti munkák, egyéb intézni valók miatt. De ettől még a kutya nem lesz lelki sérült egy kertes házban.

2018. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
15-ös előző vagyok... nem lesz lelki sérült ahogy mondod, örülök hogy kertesben lakom. Amúgy sajnálom akiknek ez nem adatik meg. Mondjuk, ha emeletes házban laknék akkor tuti megoldanám a mostani kutyámmal, amúgy meg nem vállalnék, mert tényleg közbe jöhet olyan amikor nem tudnám megoldani a le vitelt.
2018. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

#7-es voltam.

Mindenkinek az fér az idejébe, amire időt szán. Dolgozom, családom van, háztartást vezetek, haszonállataink is vannak, szinte minden nap főznöm is kell. De az az egy óra a kutyáké. Meg az enyém, mert gyalogolok velük. Nem járok edzőterembe, így megvan a napi 3-8 km-es gyaloglás. Mikor mennyi.

Egész nap magukra vannak hagyva a kutyák, őrzik a házat, vigyáznak a baromfira, elzavarják a nyestet, rókát, megérdemlik a kikapcsolódást ők is.

Akikkel a napi séta során találkozom, ők is mind dolgoznak, van olyan, aki az oviba a gyerekért már kutyával megy. Ki hogyan oldja meg.

Attól, hogy valaki nem tudja, vagy nem akarja megoldani a napi sétát, mert kertes házban lakik, még nem feltétlenül kell azt gondolni, hogy más sem teszi meg. Én pl. nagy mínuszokban, orkán erejű szélben, esőben, fagyban menetelek a kutyáimmal. Minél vacakabb az idő, annál jobb! Kevesebb embert kell kerülgetni :)

A kutyáimat meg aztán végképp nem érdekli az időjárás.

2018. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Jó olvasni a személyes tapasztalatokat! Igen én is azt érzem sokan túloznak, sőt olyanok formálnak véleményt néha akinek nincs is tapasztalata benne.

Ma nem sétáltunk mert esik, de játszottunk bent egy nagyot, most itt pihenget mellettem. Imádom és szeretném elhinni hogy jó gazdája vagyok.

2018. febr. 2. 18:45
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 1x fix séta van, minimum 2 óra, de általában ha valahová el kell mennem a közelben, akkor jön velem.
2018. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Német Juhász, minden nap munka után 1-2 óra, hétvégén 3-4 óra. Csak akkor marad ki ha zuhog az eső vagy annyira fáradt vagyok, hogy élni sincs erőm. :)
2018. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!