Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kinyomjátok otthon a...

Ti kinyomjátok otthon a kutyátok bűzmirigyét?

Figyelt kérdés
ti magatok kimeritek nyomni ?

2018. febr. 2. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A mi kutyánknak nincs szüksége rá, hogy kinyomjuk, mert jól működik a széklet ürítése. A te kutyádnak szüksége van a manuális segítségre?
2018. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
8 éves a kutyánk, soha nem volt rá szükség, egészségesen táplálkozik.
2018. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nincs rá szüksége, megfelelő kaját kap, jó a széklete, igy nincs gond a bűzmirigyével sem.
2018. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

A bűzmirigy probléma nem függ össze a táplálkozással. Legalábbis nem kizárólag amiatt...

Általában kistestűeknél szokott vele gond lenni, nem úgy helyezkednek el a mirigyek kétoldalt, hogy kakilásnál megnyomódjanak. És ezen az sem változtat, ha a kutya olyan keményet kakil, mint a beton. A kutyám régen tápot evett, most nyerses, a széklete sosem volt puha, mégis 3 havonta ki kell nyomni.


Kérdező, szerintem nyugodtan csinálhatod, de ne úgy, hogy magadtól próbálkozol. Nekem annak idején az állatorvos felajánlotta, hogy megtanítja hogyan lehet kinyomni, de őszintén szólva, én biztosabbnak érzem, ha orvos csinálja. Akkor lehet teljesen kinyomni, ha egy picit a végbelébe nyúlsz... Pff, mondtam a dokinak, hogy ezt meghagyom neki :D Nem azért, mert undorodom tőle, hanem félnék, hogy felsértem, vagy rosszul csinálom, ráadásul ha nem jól nyomom ki begyulladhat... 3 havonta 500 forint belefér, és inkább rászánom azt a fél órát, amíg elsétálunk a dokihoz.

2018. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én igen.

Bárki megpróbálhatja, de érdemes rendszeresen csinálni, mert ha nagyon összegyűlik és úgy rányomsz, akkor könnyen begyulladhat.

2018. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Kb 6 havonta nyomom a kutyáimnak.

Ha nem nyomom akkor begyullad a fülük így megelőzöm.

De nem úgy mint a doki.

Benyúlással.

Hanem a végbél izmot megfogom 2 oldalt 2 ujjal lehet érezni kis csomokat.

Ott megnyomom és már jön is a cucc.

A kutyáin nem is küzdenek ellene le se kell fogni őket.

:)

2018. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Utsó, igen én is ilyen technikával szoktam.
2018. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Azt se tudtam hogy létezik ilyen
2018. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. 8 éves a kutya és egyszer begyulladt neki, akkor az állatorvos kinyomta de azóta se volt vele gondja.
2018. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Mi orvoshoz vittük, és nem került semennyibe se. :)
2018. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!