Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi pénzbe kerül egy...

Mennyi pénzbe kerül egy kisméretű kutya fenntartása?

Figyelt kérdés
Tervezem hogy veszek egy whippet kutyát mindig is tetszetek, de még sosem volt kutyám. Fogalmam sincs mennyit ehet, de nem tűnik valami nagynak. Kb mekkora költséget jelenthet havonta?

2018. febr. 3. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Minimum évi 150ezer forint
2018. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. febr. 3. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Max 5 kg. Egy prémium tápból mint pl ez: [link] kell neki kb napi 90 gr, az kemény 51 ft/nap. Ez jutifalattal és fogtisztítóval is kijön 25ezerből egy évben Ezenkívil kell neki évenként veszettség ÷ kombi oltás, féregtelenítés minimum 2x és kullancs-bolhanyakörv. Ez egy újabb 25ezer évente. Hogy játékra mennyit költesz az csak rajtad múlik, a legtöbb kutya teniszlabdával, fadarabbal és lyukas zoknival hatalmasakat képes játszani.


Állatorvos meg teljesen változó, én a 3 kutyára költöttem 1,5 év alatt 40 ezret.

Ehhez jönnek az egyszeri költségek, póráz, fekhely, nxakörv, etető-itató stb.

Ķölyökkutya drágább, oltási program és a kölyöktáp is drágább valamivel.


Szóval ha az első éven túlvagy 60ezer ÷ állatorvosból is kilehet jönni. De persze a világ összes pénzét is ellehet költeni.

2018. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fenntartásban a legjobban tervezhető tétel a kaja, ami a táptól és a kutya súlyától függ, pl. a 10 kiló körül whippetet (nem tudom, honnan jött az előzőnek a max 5 kg) Acanával etetni havi 6-7000 körül van, de ennél vannak olcsóbb és hasonlóan jó tápok, nézz körül, az etetési útmutatók többnyire elérhetőek a neten.

Oltás: 1 éves kor után évente a kombi és veszettség elleni összesen kb 10 ezer, de ez orvosfüggő. Az első évben ennél több oltást kell beadatni.


Egyszeri költség az ivartalanítás, ami szintén orvosfüggő, de 20 ezer alatt meg szokott állni.

A póráz, nyakörv, ruhák kérdése teljesen igény szerinti, én már egy éve nem vettem ilyesmit a kutyámnak, mert ami van, megfelel, és remélem, még sokáig meg is fog.

Kutyasuli tervezhetetlen, van aki állandóan hordja a kutyáját, van aki egy kurzust végigjár és annyi.


+ A váratlan orvosi költségekre 100e körüli összeget érdemes félretenni.

2018. febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Onnan az 5 kiló, hogy mindig keverem a kis olasz agárral. A whipet valóban 12 kiló körüli, így az etetése is duplája mint számoltam, 100 ft/nap. Az évi költség így 80ezer÷orvostól a csillagos égig.
2018. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!