Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsot adni szobati...

Tudnátok tanácsot adni szobatisztaság ügyben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy hete fogadtunk be egy talált kiskutyát, aki előttünk 4 napig volt ideiglenes gazdinál. Az állatorvos szerint olyan 3-4 hónapos lehet. A lány, akinél volt, mondta, hogy ő végig bevitte a munkahelyére, és szépen jelez, ha pisilnie kell. Ez így is volt nálunk is az első napokban. Soha nem piszkított be még éjszaka sem.


Tegnap óta viszont azt csinálja, hogy lent semmi, ahogy hazamegyünk, az első, hogy bepisil. Pár órára már hagytuk otthon, olyankor is volt, de természetesen azért nem szídtuk le. Amikor otthon ezt csinálta, akkor igen, szégyellte is magát. Tegnap délután óta viszont teljesen megfordult a "rend". Órákat voltunk lent vele, semmi...ahogy belépünk az ajtón, pisil. Ma behoztam a munkahelyemre is, eddig neki sem tudtam állni dolgozni, először egy órát kint voltam vele, hogy megvárjam amíg pisil. Semmi nem történt, ahogy felhztam az irodába, összepisilt mindent. Nagyon leszídtam. Levittem, hátha maradt bent valami. Semmi. Felhozom, nyüszög. Leviszem, semmi. Felhozom, azonnal pisil. Pedig alig kapott még ma inni is, így nem értem.


Kezdem azt érezni, hoyg "hülyére vesz" és az egész arra megy ki, hogy lemenjünk. Kínos, mert az irodámban ráadásul padlószőnyeg van.


Tudnátok adni tanácsot, hogy miért fordulhatott meg vele így a dolog és mit lehetne tenni? Tudom, hogy még fiatal, így a teljes szobatisztaságot még nem várhatom el, de ez a teljes csere nagyon furcsa és nem tudok vele mit kezdeni. Köszönöm a válaszokat



2018. febr. 6. 10:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, hogy nagyon nagyon okos és szófogadó kutya (egyelőre), 3 nap után hallgat a nevére, behívható, a szóbeli tiltást azonnal érti és nem próbálkozik tovább, az otthoni szabályokat is azonnal megtanulta (tiltott területek vagy tárgyak, helye stb.), a nem ugrálást is 2 nap alatt elértük...tehát egy nagyon alkalmazkodó kutyusnak tűnik.
2018. febr. 6. 10:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni a témához, de érdekel, így követném.

Annyit hozzátennék, hogy nekem az az egy hét nagyon kevésnek tűnik, lehet, hogy idővel helyreáll az egyensúly, csak most mg a kutyus nincs tisztában hogy mikor hová lehet/kell végezni a dolgát. Ti is idegenek vagytok neki, meg a környezete is.

2018. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kint pisil akkor dicsérd meg nagyon! Akár jutifalit is adhatsz neki!
2018. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as. A probléma itt pont az, hogy egyáltalán nem pisil kint. Így hogy dicsérje?
2018. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, előtte csak kint pisilt és mindig nagyon meg is dícsértük és jutifalatot is kapott...azóta egyszer sem pisilt kint. Egyszer kakilt, akkor nagyon meg is dícsértem. Ezzel nincs gond. Ezért tettem fel a kérdést, hogy mi mást lehetne tenni, vagy mi lehet egyáltalán az oka egy ilyen váltásnak...
2018. febr. 6. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegnap óta csinálja ezt.. úgyhogy nem egy megszokott rend a számára.


Vidd le minél többször, és ha "véletlenül" kint pisil akkor mehet a dicséret..

2018. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!