Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 2-3 óra séta? Ez most...

Napi 2-3 óra séta? Ez most komoly?

Figyelt kérdés
Olvastam egy olyan kérdést, amibe azt kérdezték hogy naponta mennyit sétáltatjátok a kutyátokat? Az összes válasz az volt hogy naponta 2-3 órát. Éppen most néztem egy kutyás műsort, amibe az volt, hogy; A legnagyobb mozgásigényű kutyának, napi 2x 20 perc sétára van szüksége. De sosem értettem minek egy kutyának annyi séta. Beteges... Nincs jobb dolguk. Biztos unatkoznak....Nem bírom az ilyen embereket.
2011. aug. 9. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na, megnézném a német juhászomat napi 2x 20 perc mozgással.

A mozgékony kutyáknak minimum a napi 1-2 óra intenzív mozgás kell.

2011. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
persze .. napi 2*20 perc egy staffinak és darabokra szedné a házat...meg mindenkit :D hülyeséget hallottál
2011. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én a sétát, erdőben, parkban képzelem el, futtatással. Legalábbis én Az uszimmal erdőbe járok, elengedem és futkosik, vagy dobálok neki játékot és az is megfelel. Napi 1x 20 perc neki teljesen megfelel, óriási a kert, sokat játszok vele.
2011. aug. 9. 17:05
 4/15 anonim ***** válasza:
napi 2*20 perc bőven elég a kutyának, ha a szükségletei elvégzése a lényeg...ha azt akarod, hogy a csontjai, izmai, keringései rendben legyen + mentálisan is épp legyen a kutya, akkor min. 2 óra/nap
2011. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha egy kis testű vagy közepes testű kutya családi házban él, de ha az udvar nagyon kicsi az ami a mozgáshoz kell, akkor napi 1-2 óra séta nem ártana neki. Ha nagy kertben szokott lenni akkor napi 1-1,5 óra mozgás is elég lesz neki, a nagy testű kutyáknak 2 óra is kevés szokott lenni, persze a sétát nem egyszerre kell lezavarni lehet pl reggel vagy este, én így szoktam. Reggel csak 40-50 percre viszem ki a kutyát, késő délután vagy este akkor 1,5 órát simán elvagyunk kint, de valamikor 2 órát vagyunk el. Hétvégén még többet.
2011. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2x 20 perc esetleg a székletürítésre jó...

de nem arra, hogy kimozogja magát...

az én holland juhászommal nyár közepén 2 órát biciklizek, ő fut - nem is sétál -, hazamegyek, fél óra múlva megint bringáznék, a kutya is ugyanúgy jön velem, és lenyom még 2 órát...

semmi baja!

imádja!

2011. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A mi kutyánkat soha nem visszük sétálni, mert nagy udvarunk van, de ha nem lenne ilyen hatalmas területünk, akkor reggel-este vinni kéne, és ki sem tudna fáradni. Ilyen nagy udvar mellett is kell 2*30 percet labdázni velük, különben éjszaka elszabadul a pokol. Mikor elmentem osztálykirándulni, senki nem labdázott velük éjszaka meg állt a bál. Hülyeség ez, hogy nem kell sétáltatni annyit. Annyit kell, amennyit csak lehet. Persze ha pin@nyaló pincsid van, akkor elég, ha elérakod a hűtött ásványvizet, meg a minőségi párolthusit, bekapcsolod neki a tv-t, és szavát se venni egész nap.
2011. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pedig ha azt akarod, hogy eleget mozogjon, akkor kell ennyi. Persze kevesebbel is "beéri", de közben unatkozik ezerrel. Ha azt veszed, hogy négyszer elviszed egy nap, akkor máris nem olyan sok: reggel fél óra, délben fél óra, munka után egy óra, lefekvés előtt fél óra, nálunk kb. így van. Az embernek is jót tesz a mozgás.

Ha viszont sok neked ez egy napra, akkor a kutyafuttató és a frizbi/labda kombinációt megpróbálhatod, azzal nagyon megmozgatod, és neked csak állni kell.

2011. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xnorkax ***** válasza:

"De sosem értettem minek egy kutyának annyi séta. Beteges..."

A tudatlanságod a beteges... Napi 2x20 perc? Az mi? Mint ahogy írták, az maximum a reggeli meg a déli egészségügyi séta egy lakásban tartott kutyának.

2011. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

de képzeld van jobb dolgom. ne tv-zz hanem fogd magad és olvass el egy könyvet.kutyákról.

és 11 órát nem vagyok otthon, de tv előtt döglés helyett rájuk szánom azt a napi 1,5 órát amit sétálunk, nekem ennyi fér bele a többi futtató meg játék.

az h te tudatlan vagy, az nem a többség hibája. néha néha olvasni kéne... az internetet is tudod használni akkor írd már be pl h amstaff mozgásigénye. mikor fog az neked kidobni 2*20 percet. a kopóm szét is szedné a lakást ha ennyit vinném le.

2011. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!