Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 1 éves kutyának...

Hogy lehet egy 1 éves kutyának megtanítani, hogy a vezényszavakat és parancsokat mindig végrehajtsa?

Figyelt kérdés

Adott egy 1 éves kutya. Volt vele eddig is foglalkozva, de nem eleget. A vezényszavakat tudja, hogy mi mit jelent, de csak akkor hajtja végre, amikor ő úgy akarja. Ha valami elvonja a figyelmét, fütyül az egészre. Ha szaglásznivalót talál, hiába hívom, stb. Amikor ingerszegény a környezet, és épp nincs semmi érdekesebb, vagy kaja van nálam, tökéletesen csinálja.

Milyen módszerrel érhetném el, hogy mindig figyeljen arra, amit mondok?


2018. febr. 7. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Kutyasulin gondolkodtatok már?

Az sokat segíthetne.


Amúgy meg még elég fiatal, szellemileg szinte még kölyök. 100%-os pontosságot nem lehet még elvárni tőle. De majd kialakul. Sok gyakorlás kell és következetesség, találd meg, hogy mi az, ami igazán motiválja őt.

2018. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel. Ha nem értesz hozzá, akkor tanuld meg. Kutyasuli kellene.
2018. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kérdésbe elfelejtettem beleírni, hogy kutyasuli ki van sajnos zárva, nincs rá lehetőségem. A legközelebbi 70 km-re van, nem is értem azt a nyelvet, és autóm sincs. Szóval ez nem opció.

Köszönöm az eddigieket!

2018. febr. 7. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:

A kutyád nagyon fiatal még, ne várd el tőle, hogy mindent maradéktalanul végrehajtson. Az enyém 2 éves korától hajtotta végre az utasításaimat. Nálunk is messze volt a kutyaiskola, szerencsére volt ismerős a közelben, aki mentőkutyázott, így ő segített a tanításában. Illetve youtubeon találsz jó videókat, hogy kell több dologra megtanítani a kutyád. Viszont első körben ne ezekre alapozz, hanem keress kutyás embereket a környezetedben ( lehet van ott is kiképző, ebben jártas ember, csak nem tudsz róla ), illetve hétvégente beiktathatsz kutyaiskolát. Ez azért is lenne jó, hogy az ott elmondottakat hétközben tudnád gyakorolni, ha elakatsz vagy rosszul csinálod, akkor következő hétvégén tudnak választ adni a kérdéseidre.

Addig amíg ilyen fiatal volt az enyém, mindenhova magammal vittem. Értsd szó szerint. Nem csak nyaralásra és kutyaiskolába, hanem a fodrászhoz, a munkahelyemre szabadnapomon, barátokhoz, szóval mindenhova, hogy mindent megismerjen. Pl a tömegközlekedés, kutyafuttató, forgalmasabb út vagy akár egy lift a későbbiekben neki ne legyen új és minden ilyen hétköznap dolgot megismerjen.

Jó keresgélést és sok sikert hozzá.

2018. febr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kutyasuli csak helyi nyelven van, amit én nemigazán értek.

Nem várom el, hogy most azonnal lesse minden parancsomat, csak szeretném elindítani egy olyan irányba, hogy tudja, mindig én vagyok a főnök.

Én is igyekszem vinni, amilyen gyakran csak tudom, pl. boltba, vásárolni, alkalomadtán munkahelyre, kávézóba, stb. De annyira szereti pl a kisgyerekeket és más kutyákat, hogyha találkozunk velük, olyankor nem nagyon számít, mit mondok, menne barátkozni. Nem tudom, ilyenkor hogy vívhatnám ki a figyelmét (és fegyelmét), erre nem találtam megfelelő módszert. Hiába szófogadó zárt kapuk mögött, ha amikor tényleg kellene, nem viselkedik megfelelően, mondhatom én a panacsszavajat vagy a nevét.

2018. febr. 10. 14:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszod! 🙂
2018. febr. 10. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha az en kutyam lenne 😀
2018. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!