Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kan kutyám...

Miért nyalogatja a kan kutyám az ivartalanított szuka kutyámat?

Figyelt kérdés
A szuka egy 12 éves skót juhász, de még mindig fitt állapotban van. A kan kutyám pedig mostanában elkezdte nyalogatni hátul, és be van indulva, mintha tüzelne a szuka. Na ilyenkor mi a helyzet?
2018. febr. 7. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
mi lenne? Semmi.
2018. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az van hogy csajt akar, és nem számít neki hogy ivartalanított a szuka.
2018. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 EvaSz86 ***** válasza:
Mikor volt az ivartalanítás? Mert például nálam ugyanez volt a helyzet...ivartalanítás után, amikor még ürültek a hormonok. Aztán kozmetika után mindig. Mondjuk erre nekem azt mondták, hogy kozmetika után más a szaga a kutyusnak, és amiatt szagolgatja...ilyenkor tényleg 1-2 nap alatt elmúlik. Bár már van időpontunk a fiú kutyusom ivartalanítására is. Valószínűleg csak így fog megoldódni ez a helyzet.
2018. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fél éve volt ivartalanítva körülberül.
2018. febr. 8. 19:03
 5/10 EvaSz86 ***** válasza:
75%
Elvileg 2-3 hónap alatt kiürülnek a hormonok. Lehet, hogy csak annyira alfa a kan kutyusod, hogy így akarja dominálni a szuka kutyust. Szerintem idővel megoldódik. Mikor látod, hogy "zaklatja" a szukát, szólj rá.
2018. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem zaklatja. A hormonok nem ürülnek ki. Remélem sosem lesz háziállatod.
2018. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 EvaSz86 ***** válasza:
6-os nagyon kedves volt a hozzászólásod köszönöm...nem gondoltam, hogy mivel ivartalanításról beszélünk külön ki kell, hogy emeljem, hogy NEMI hormonokról beszélek...azt hittem, hogy ez egyértelmű...de a gyengébbek (mint te) kedvéért, akkor másként fogalmazok...a nemi hormonok fokozatosan kiürülnek ivartalanítás után. És ha még így sem értesz velem egyet, akkor magyarázd már meg légyszíves, hogy ha a szuka kutyából eltávolítják a nemi hormonokat termelő szaporítószerveit az ivartalanítás folyamán, akkor utána mi termelné a nemi hormonokat...a mandulája? Jah...és vannak haáziállataim...és köszönik, jól vannak...és ha legközelebb valami baromságot akarsz kommentelni, előtte legalább nézz utána...okoska.
2018. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 EvaSz86 ***** válasza:

6-os csak, hogy művelődj kicsit:

"A hím nemi hormont a here, a női nemi hormont a petefészek termeli. A petefészek hormonja váltja ki az ivarzást, továbbá szabályozza a vemhesség hormonális változásait. Mind a hím, mind pedig a női nemi hormon részt vesz a nemi jelleg kialakításában. A másodlagos nemi jelleg eltérései nem alakulnak ki, ha fiatalkorban ivartalanítják az állatot; a szuka ilyenkor kanos, a kan szukás jellegű lesz."


Szóval szerinted, ha a fent említett szerveket, ivartalanítás alkalmával eltávolítják, akkor mi tudná termelni a nemi hormonokat? Kínácsian várom a megfejtésed.

2018. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, a wikipédiás okoskodó... :D
2018. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EvaSz86 ***** válasza:
Más az, ha valaki simán okoskodik. És más az, amikor bemásolom egy forrásból azt, amit már előtte elmagyaráztam a saját szavaimmal, és abba valaki belekötött...sőt...hülyének nevezett. De te biztos ezt is jobban tudod. Jah...és egyébként nem wikipédia...beírod keresőbe, és rögtön kiadja, az amúgy általonos iskolai biológia alap tananyagot...nem az a gáz, hogy én bemásoltam azt, amit már tudtam, és előtte le is írtam...az a gáz, ha valaki ezt nem tudja, és lehülyézi azt, aki esetleg másnak szeretne segíteni a válaszával.
2018. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!