Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha felnőtt korban ivartalanítj...

Ha felnőtt korban ivartalanítjuk a szuka kutyát akkor ugye nem változik meg? :S

Figyelt kérdés

Muszáj ivartalanítanom, két éves múlt, de nem akarom hogy BÁRMIBEN is megváltozzon! Nem akarom hogy nyugisabb legyen, hogy ne legyen olyan domináns és magabiztos mint amilyen eddig. Hogy ilyen gyerekes maradjon hanem majd komolyodjon meg stb..

Van egy ivartalanított fiú macskám, ő nem változott meg semmiben, de ő még kicsi volt akkor, lehet teljesen más jelleme lenne ha nem csináltattuk volna meg. Szóval nagyon félek hogy valamiben más lesz a kutyám... Azt olvastam problémás kutyáknál ahol ivartalanítani akarták hogy jobb legyen hogy felnőtt korban nem valószínű hogy megváltozik. De nekem erről nincs tapasztalatom...


2010. jún. 7. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem változik, ha az első tüzelés környékén ivartalanítattad volna, akkor sem változna.

Esetleg a kajájára kell figyelned, hízásra jobban hajlamos lehet, de ez is egyedtől függ.

2010. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem fog változni. egyeseknek a kutyájuk visszakapja a gyerekkorát, de szerintem az is pozitív változás.

szerintem nem lesz olyan domináns, de annyi betegséget megelőzhetsz vele, hogy ....

persze ez is kutyafüggő. majd meglátod.

az én kutyusom 4 hónaposan lett ivartalanítva, abszolút nem hízásra hajlamos, én ettől féltem inkább.

igaz nem is eszik szénhidrát gazdag vacak tápot, arra figyelj majd oda, ha esetleg hízékony lenne a későbbiekben.

sok sikert.

2010. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám felnőtt korában lett ivartalanítva (kan) és semmit sem változott, csak annyit, hogy nem keletkezik váladék a fütykösön
2010. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De én nem akarom hogy visszakapja a gyerekorát. Azt akarom hogy legyen gyerekes amíg kell, utána meg komoly ahogy természetes. Nem félek a betegségektől, azért kéne hogy versenyezhessünk, de az nem ér annyit hogy megváltozzon valamiben.
2010. jún. 7. 13:19
 5/11 Akiteki ***** válasza:

Az én szukáim csak annyiban változtak, hogy idegen kutyákkal toleránsabbak, nem akarják azonnal kettéharapni, ha valaki bejön hozzánk. Egy kis magamutogatás megmaradt, de nem hámozzuk meg azonnal a vendég orrát.

A kertet ugyanúgy őrzik.

2010. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De én pont úgy szeretem hogy nem imádja az idegeneket... Hát nem biztos hogy bevállalom így. :S
2010. jún. 7. 15:14
 7/11 anonim ***** válasza:

ami genetikailag adott az nem fog megváltozni semmilyen műtét hatására sem.

Ha ivartalanitva lesz hanem, a kor miatt változhat.

2 éves koráig minden kutya játékos, aktiv, de utánna kicsit nyugodtabbak, engedelmesebbek, figyelmesebbek lesznek, ez a korral jár.

pl. egyik ismerősömnek 1 éves kora körül lett ivartalanitva a kutyája, és ugyanúgy viselkedik mint az anyja aki nincs ivartalanitva.


Az alaptermészete megmarad, ettől ne félj.

2010. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én egy talált keverékkutyus gazdija vagyok. Mi is ivartalanitottuk, és az ég világon semmit nem változott. Nem is hízott, és nyugisabb se lett.
2010. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nem akarom elletni, és mindig vigyázok rá, figyelem nehogy beteg legyen, szóval anélkül sincs semmi veszély, csak így viszont teljesülhetne az álmom...

Viszont nem is tudom hogy melyik viselkedése adott. Pl szeretem hogy megvéd, bizalmatlan ha kell de lehet hogy ezt csak a másik két kutyától tanulta el...

2010. jún. 7. 15:32
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Egy gennyes méhgyulladásra nem tudsz figyelni. Csak akkor veszed észre, ha már ott a baj.

Egyébként nem azt írtam, hogy idegenekkel barátságosabb, hanem hogy idegen kutyákat nem akarnak megenni. Ez mondjuk nem hátrány.

Emberekkel semmit nem változtak, ugyanúgy utáljuk a részegeket meg a gyanús alakokat, mint eddig. Akit meg a gazdi szeret, azt szeretjük.

2010. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!