Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képes a kutya...

Miért nem képes a kutya felfogni, hogy rajta kívül van még itthon állat akivel ugyanúgy beszélgetek mint vele?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 éves besz*ri kutya, meg egy nyuszi. Kutyával csinálom az 5 perces szabályt rendszeresen, működik is, csak épp amikor üdvözölném, és hívnám magamhoz, úgy csinál mint akit agyonverni készülök. Sosem értettem miért, fekszik a helyén, szólok neki, hogy "szia", vagy "na cső" (ezzt a két kifejezést szoktam használni), teljesen normális, barátságos hangnemben. Erre ő félig hanyatt vágja magát, majd a második köszönésre, laposkúszásban elindul felém, és az egy méteres távolságot is egy perc alatt teszi meg. Sosem bántottam ok nélkül, ha kapott is valamiért, csak nagyon szélsőséges esetekben szállt el egy-két anyai pofon. Menhelyes, lehet, hogy valami olyan előélete volt, hogy bántották, de velünk van már 5 éve, egyszerűen nincs türelmem a hülyeségeihez, így amikor üdvözléskor látom, hogy megint kezdni megjátszani magát, ott szoktam hagyni a nyomorával.

És elnézést az eddigi kisregényért, innen jön a kérdésemhez kapcsolódó rész:

Előbbiek a konyhában játszódnak le, otthagyom a kutyát, bemegyek a szobába a nyuszimhoz. Köszönök neki, megsimogatom, beszélek hozzá, a hangom ugyanaz mint minden állatnál itthon. A kutya azzal a lendülettel rohan be, és nyomul rám, mintha senki más nem létezne a világon. Ezt mindig eljátssza, ameddig el nem zavarom, de az is csak addig tart,a meddig megint hozzá nem szólok a nyúlhoz. Mintha nem értené, hogy van még rajta kívül más is a világon, vagy én nem tudom.... Vagy csak egyszerűen féltékeny?



2018. febr. 8. 10:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
A kutyás társadalom - és főleg a kutyák - boldogabbak nélkületek! Nem kell erőltetni ami nem megy!
2018. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod.... Aki ennyire előítéletes azt nem tudom komolyan venni :)
2018. febr. 8. 22:24
 13/17 anonim ***** válasza:

Gondolom az előző gazdái bántották, ezért reagál így a köszönésre. De amúgy, a leírásod alapján veled sem járt jobban szegény kutyus: Te mindenképpen bábút akarsz csinálni belőle, azt akarod hogy ugrálja szét magát, ha megjössz és ha nem ezt csinálja, akkor jól meg is bünteted azzal, hogy semmibe veszed utána (idézem: "ott szoktam hagyni a nyomorával"). Szerinted ha veled csinálnák meg ugyanezt, akkor hogyan reagálnál?


Másrészt: Az elején azt írod, hogy számodra baj, ha köszönsz és nem reagál rá úgy a kutya... Aztán a végén már az is baj, ha a hangodat hallva odamegy hozzád. Most akkor szerinted hol van a probléma oka?

2018. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13-as, szerintem nem értetted meg amit írtam. Az 5 perces szabály pont nem arról szól, hogy körbeugrál a kutya. Teljesen az ellenkezőjét írod annak amit én mondtam.
2018. febr. 9. 17:59
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Én értem mi az az 5 perces szabály, de ez egy hülyeség. Mi történik? Hazaérsz, 5 percig rá sem nézel: A kutya nem tudja mi van. -> 5 perc múlva nekiállsz neki köszöngetni: A kutya nem érti, hogy miért, ezért bizonytalan, esetedben most pont azt hiszi hogy valami rosszat csinált. -> Te otthagyod a fenébe, mert nem ezt a viselkedést vártad tőle, a kutya megint csak nem érti, hogy mi van. -> Aztán később a szobából hallja, hogy köszöngetsz valakinek, vígan odamegy, mire te leszidod, mert nem vele akartál játszani. -> A kutya ebből megint mit ért? Semmit. Teljesen káoszt csinálsz vele a kutya fejében és utána csodálkozol meg lenyomorékozod.
2018. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, a konklúzió lemaradt a végéről: Neked szimplán nem való a kutyatartás és ezt most nem b.gatásból mondom. Sajnos van ilyen.
2018. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem veszem baszogatásnak, viszont ameddig fogalmad sincs arról, hogy mekkora változáson ment ez a kutya velünk keresztül a menhely óta, ne ítélkezz :) Igen, túl hirtelen és forrófejű természet vagyok, saját magam is bevallottam, hogy rohadtul nem illünk ezzel a kutyával egymáshoz, de azt is leírtam, hogy nem én fogadtam örökbe. Ennek ellenére igyekszem vele, és érdekes módon ezt az első kommentelők tökéletesen megértették. Nekik ezúton is nagyon szépen köszönöm a kulturált és hasznos válaszokat.
2018. febr. 9. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!