Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtartanád a kutyát ha...

Megtartanád a kutyát ha megharapta volna a gyereked?

Figyelt kérdés

Elítéled aki megtartja? Vagy odaadja?

Fogócskázás közben ugatta a gyerekeket, a helyére lett küldve, ott is morgológott majd utánuk futott és az egyiket "megkapta"(1 hete történt még költözésre járunk).

Én mindenféleképpen elvinném a karantén után, akkor is ha az első ilyen eset volt. Párom viszont hajlik a megtartáson. Biztos, hogy nem lesz megtartva csak bosszant, hogy ő megtartaná.

A kutya 7 éves nagytestű,keverék, de főleg német vizsla.



2018. febr. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy gondolom, hogy nem a kutya tehet róla. Ha olyan komoly, hogy 1 hétig jártok kötözésre akkor én is odaadnám a kutyát hozzáértő embernek (nem menhelyre adnám).

Elkönyvelném a saját hibámnak, hogy belebuktam a kutyatartásba, alkalmatlan vagyok rá. Nem tartanék többet kutyát.

2018. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
80%
Költözés, stressz, fogócskázás a kutya orra előtt, helyére küldés... Ha csak kicsit is végiggondolod, látod, hogy mi miért történt... Nem a kutxa hibája. Vagy tanulsz kicsit a kutyákról, és megpróbálod elkerülni az ilyen helyzeteket, vagy keresel a kutyának egy olyan gazdát, aki képes rendesen foglalkozni vele.
2018. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
79%

Igen megtartanám és azon gondolkodnék, hogy mit rontottam el én a nevelésében.

No nem egyedül, mert egyértelműen hibáztam, hanem kiképzőhöz fordulnék.

Ahol egy kutya családtag ellen fordul, ott nagyrészt nevelési hiba van, különben eszébe sem jutna, így a saját hibámért nem a kutyát büntetném.

Ha a gondolkodás végére kiderül, hogy nem tudom a kutya igenyeit továbbra sem kielégíteni, na akkor keresnék neki megfelelő gazdit magam helyett.

2018. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Költözés???

Amúgy 4 és 6 éves gyerekek. Tehát kb 1000x fogócskáztak már a kutya előtt. Abban sem vagyok biztos, hogy kiengedik a karanténból. Az elmúlt pár hétben sok gond volt vele. A másik kutyánkat is piszkálja, neki is mint pár hete. Előtte ilyet nem csinált soha.

2018. febr. 8. 10:48
 5/50 anonim ***** válasza:
91%
Az én unokám kb. ilyen korú izgága magyar vizsla kan mellé született és amíg meg nem ismerték egymást, addig persze előfordult olyan, hogy fellökte a gyereket rohangálás során, meg rámorrant és odakapott, amikor a gyerek a szemét akarta kinyomni, de ez a kölcsönös megismerés része és nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Rá kell szólni a kutyára is meg a gyerekre is és mindkeketten a helyére teszik majd a dolgokat, nem hülyék.
2018. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Ezt a nevelést, hagyjuk. 6 év alatt soha nem morgott rájuk. Soha nem bántotta a másik kutyát sem. Semmi nem változott az elmúlt pár hónapban. A másik kutyánk sem változott. Ugyan annyit van velük foglalkozva.
2018. febr. 8. 10:56
 7/50 anonim ***** válasza:
53%

Normál esetben megtartanám a kutyát és leszidnám a gyerekeket (vagy őket dobnám ki), amiért idegesítették.

De a te helyedben olyanra bíznám szegény kutyust, aki tényleg foglalkozik vele és nem dobja ki a normális viselkedése miatt. Az, hogy ugatta a gyerekeket teljesen normális, ha az állat ingerült. És miért ne lenne az, ha a gyerekek fülsértő hangon kiabálnak és nevetnek és mindemellet rohangálnak, ami felkelti a kutyus vadászösztönét.

Kérlek ne tarts többé háziállatot, megfelelő hozzáértés nélkül.

2018. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekek hogy viselkedtek eddig a kutyával? Úgy értem nyúzták, hergelték akár akaratlanul is vagy szépen tudtak vele játszani? Mennyit szoktatok vele foglalkozni, fárasztani? Lakásban is veletek van, vagy csak addig lát, amég kint vagytok? (Mert az utóbbi esetben a kutya nem igazán fogja a gazdát falkavezérnek tekinteni, hiszen nem tölt vele minőségi időt és így hallgatni sem fog rá.)


Nekem ebből az jön le, hogy a kutyát idegesítették a rohangáló gyerekek, feltételezem hangoskodtak is. A kutya ugatással jelezte a dolgot (feszült, ideges), mire a el lett küldve onnan. Mivel ti nem oldottátok meg a "problémát" ezért ő intézkedett. Feltételezem nem ártani akart a gyereknek, csak leállítani, mert azt írtad nagytestű, tehát ha ártani akart volna akkor nem "csak" megkapja.


Én először is kutyaiskolába vinném, segítséget kérnék a nevelésében. 7 éves a kutya, nem tudnék tőle, csak úgy megválni miután 7 évig a család része volt. (Engem is vert meg a testvérem, van aminek mai napig megvan a nyoma mégsem szabadultak meg tőle a szüleim.) Ha a szakember sem tud segíteni és ő is azt mondja, hogy veszélyes lenne gyerekek közelében tartani akkor keresnék neki egy új, szerető családot, ahol tudnám néha látogatni.


Ha azért történt volna, mert a gyerek kiprovokálta akkor semmiképp nem válnék meg a kutyától, hanem megértetném a gyerekkel, hogy ez miért történt. A gyereknek is érdeke, hogy tudjon bánni a kutyákkal, pont azért, hogy ne történjen ilyen.

2018. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%
Most látom, hogy írtál azóta. Nem lehet, hogy a kutyának fáj valamije? Olyankor ingerlékenyebb lehet és írtad, hogy a másik kutyának is nekiment. Lehet van valami baja, amiről nem tudtok és ezért nem tudjátok hova tenni ezt a viselkedést. Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, hogy alaposan nézze meg, mert hirtelen változott a viselkedése.
2018. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
73%
"költözésre járunk" -áll a kérdésedben. Utólag kitaláltam, hogy az "kötözés" akart lenni. Nem való neked kutya, süt belőled az utálat.
2018. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!