Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyira ráparázok a kutya...

Annyira ráparázok a kutya nevelésre, tudnátok tippeket adni mik azok amikre okvetlenül figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, örökbe fogadtam egy kiskutyát.

Sajnos rossz körülmények között nevelték így én örökbe fogadtam egy utcabelitől.

A kutya egy amerikai staffordshire terrier keverék kutyus.

4 hónapos, és egy hete van nálam.

Olvasgattam, hogy nagyon nem ajánlják első kutyának, de szeretném megtartani.

Bent él a házban velünk, szeretnék egy okos, szeretet teljes kutyát nevelni belőle.


2018. febr. 8. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek suliba, ott mindent megtanulsz te is és ő is amire szükségetek van. :)
2018. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

1. Nagyon fontos, hogy következetes légy vele. Ha valamit nem szabad, azt soha nem szabad. Nincs olyan, hogy egyszer lehet, egyszer nem.

2. Ne kényeztesd el. Te vagy a falkavezér. Ezt kell benne tudatosítani.


Most még nagyon kölyök, bőven van időd nevelni. Ha megkapta az oltásait, jó lenne vele kutyaoviba járni. később pedig iskolába.

És ne parázz, mert azt megérzi a kutya és bizonytalan gazdit nehéz elfogadni "falkavezérként".

Ajánlanám az ő sorozatát megnézésre:

[link]


Én sokat tanultam belőle, ráadásul szórakoztató is.


Őt is sokan dicsérik:

[link]


Nekem személy szerint Victoria sorozata jobban tetszett, de mindenki döntse el saját maga :)

2018. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben! Oviba, suliba mindenképpen megyünk!

Köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 8. 13:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Cane corsom van, aki ismeri a fajtat tudja hogy nem egy konnyu eset, szinten nem ajalnljak elso kutyanak de en csak azert is mindenkivel szembementem :D.

Most 1 eves. Az elejen nagyon nehez volt vele huz meg minden de aztan fokozatosan kell raszoktatni. Elso korben semminek nem neztem utana majd mikor mar kialakultak a rossz szokasai akkor kezdtem erezni h lehet kicsi vissza kellene fogni.

Pl mondok parat. Belerakod a kutya taljaba a kajat es elobb ugy teszel mintha ennel belole ( amugy nem kell igazibol) majd lerakod es csak akkor mehet a taljahoz ha mondod neki. Mindig te menj ki elore a kapun o cssak akkor menjen ha mar te kint vagy. A porazon igyekezz h sose huzzon ha kell rantsd meg felfele es egybol visszafogja magat. Nemtudom kertes hazban laksz-e de ha igen es ugye ki megy elintezni a dolgat akkor probald raszoktatni hogy egy helyre csinalja mindig, mert ugy konyebb osszeszedni. A nem parancsszot tanitsd meg neki minel elobb. Lehet jutalomfalattal dicserni ha pl mondod neki h ül es leult akkor adhatsz neki.

En ezekkel probaltam egy kicsit megnevelni, es sikerult is, azota nagyon jo a kutya ember kapcsolatunk. Ha csak ranezek o mar rudja h azt nem kellene eppen.

De szerintem mindenfelekeppen kutyaiskola. Ne sajnald ra a penzt, mert cserebe egy ido mulva jol nevelt kutyava valik majd.

2018. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!