Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős (12 éves) kb 5 kilós...

Idős (12 éves) kb 5 kilós keverék kutyusnak ajánlana valaki megfelelő tápot, aminek a mérete nagyon apró?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok az idős kutyusommal, mert nagyon rosszak a fogai (elég fogkövesek és az állatorvos nem ajánlja a fogkő leszedést mert rizikósan altatható csak), így nem tud megenni a kölyökcicáknak való méretű tápnál nagyobb száraz tápot. Egy ideig ette a Joserát a többi kutyával, de nannak nagyon nagyok a tápszemei és nem találtam neki való kis méretű szemet. Helyben nem tudok vásárolni mert az állatboltok le vannak ragadva a pedigreenél és a royal canine-nél, így eddig is mindig netről rendeltem, de nem merek berendelni random tápokat anélkül hogy tudnám hogy elég kicsik a szemek neki és jó minőségű is.


Akinek van ilyen kutyusa vagy ismer olyan tápot aminek egész kicsik a szemei és idős kutyusnak jó, emellett legalább josera és brit care minőségű és kb olyan árban van az megírná? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



#kutyatáp #senior táp #kis méretű tápszemek
2018. febr. 10. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:

12 éves kisméretű kutyát azért még szoktak altatni, mert korántsem számít matuzsálemnek...fogkőleszedéshez úgysem kell teljesen szedálni őket, inkább csak bódítanak. Sok helyen lehet kérni gázzal történő altatást, így megkérdeznék más dokit is.

Nem kell feltétlenül apró szemű tápot adnod, elég lesz beáztatnod vízbe/levesbe a kaját, hogy puhán már meg tudja enni a kutya. A kölyöktápok szoktak apróbbak lenni, de olyan picike átmérővel még így sem találkoztam, mint amilyet keresel.

Egyébként a Belcando meglehetősen kisszemű (kerek forma, Nestlé Nesquik reggelizőpehely méret), és remek minőségű is, így én azt merem javasolni kipróbálásra. Másik a Platinum, ami ugyan normál tápméret, de elégé puha állagú (az oldalukról tudsz ingyenes termékmintát rendelni, így ellenőrizheted, hogy meg tudja -e enni az ebecske.)

2018. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!