Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel. Hogy szoktassam...

Szobakennel. Hogy szoktassam hozzá a kiskutyám? Miért nem mer bemenni?

Figyelt kérdés

Tágas szobakennelt vásároltunk, ami sajnos zajos alumínium tálcás. A tálca alá hungarocelre hasonlító annál jóval vékonyobb valamit tettem ezzel megszüntetve a tálca csörgését.

Szeretnékbele szőnyeget is. A fekhelyet tálkái, játékai benne vannak de nem megybe ha beülök és hívom, jutalom falattal csalogatom sem. Ha beleteszem egy helyben gubbaszt meg se mozdul. Beültem mellé úgy egy helyben rágcsálta a jutifalit. Ki se jön belőle. Hogy tudnám hozzá szokatni?


2018. febr. 12. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én megvártam, míg elmúlt az etetés idő, beültem a kennelbe és kézből kínáltam a falatot. Az első pár perc óvatos ismerkedés volt, másnap abban kapta a vacsit. Azóta, ha nyugit akar (nagy a zaj, sokan vannak és megunta stb) bemegy és alszik
2018. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a kennel egy kellemes hely legyen a kutyának.

Beszoktatáshoz ajánlom a rácsra szerelhető etető-itató tálkákat, kajáért és inni biztosan bemegy. Nem tudom, be is akarod-e zárni, én kénytelen voltam (munkahelyre bevihetem, de nem lehet mindig szabadon), semmiféle törést nem okoz neki, simán bemegy aludni bármikor.


Berendezéshez ötletek: ne legyen szabadon az alumínium aljzat, mert nem csak zörög, hanem hideg és kemény is, tegyél be teljes felületen szőnyeget, vagy a kennelbe való peremes párnát (nekünk ilyen van, jókat alszik rajta).

Én le is takartam úgy, hogy csak az egyik oldala van szabadon, így olyan kuckószerű, szereti.


Továbbá az a jó, ha a kennel nem félreeső helyen van, hanem a család közelében: nekünk van egy munkahelyi és egy itthoni is, az itthoni a hálóban van, ott csak alszik, napközben a közelébe se megy, a munkahelyi viszont az iroda közepén, oda rendszeresen bemegy aludni vagy csak simán nézelődni.

2018. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!