Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadjuk-e a kiskutyát?

Befogadjuk-e a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Nem messze lévő kisboltba betévedt egy nagyon szép amstaff keverék kiskutya, hirdettük facebook-on, elvittük állatorvoshoz de nincs benne chip nem jelentkezett érte senki. A kiskutya nagyon aranyos, játékos és hisztis nem lehet egyedül hagyni, mindig sír ha épp a másik szobában vagyok és ugye be kell csukni az ajtót mert nem szobatiszta.Ha kiengedem a kertbe akkor is ha már az ajtón kívül van sír hogy jönne be.

Olyan félév körülinek tippelem a korát. A gond ott van hogy van 2 macskánk, már több évesek az előző kutyussal jól kijöttek, de ugye egy kiskutya persze hogy kergeti őket. Csak attól félek nem-e bántja majd a cicákat. A macskák sose mennek neki a kutyának kerülik is félnek tőle.

Nem tudom tudnék-e vele kutyaiskolába járnia kutyussal. Szeretnék mert akárhányszor elkezdem simogatni, elkezdi rágni a kezem ami nagyon fáj. Nem bántottam soha maximum rászóltam. Nem tudom előző tulaj ha volt bántotta-e szegényt.

De nem állapot hogy szüleim dolgoznak mi iskolában a kutya meg legyen "szobakutya"

Lehet megoldás a problémámra vagy kihez fordulhatnék?



2018. febr. 13. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a legtöbb családban a szülők dolgoznak, a gyerekek iskolába járnak, mégis boldog a blöki. A harapdálás miatt nem kell kutyasuli, párszor hangosan rászólsz és abbahagyod azonnal a játékot, gyorsan leszokik róla. Egy kölyökkutyát a macskákkal is simán össze lehet szoktatni, és szobatisztaság sem veleszületett, de hamar beletanul. Rövidszőrű kutyust ne tartsatok kint ilyen időben.

Itt a gyakori kérdéseken sok a fanatikus, ne hagyd, hogy elbátortalanítsanak. Ha csak az tartana kutyát, aki napi több órás sétákra, kutyaiskolába, meg mit tudom én még hová tudja vinni, kevés kutyus lelne szerető gazdira. Pedig egy kutyának nem kell sok. Legyen meleg alvóhelye, kapjon enni, és lehessen melletted. Nem kell ahhoz órákra elmenni otthonról, hogy foglalkozz vele. Ha tanulás közben a lábadnál lehet, lazításképpen meg időnként dobálsz neki játékot vagy futkároztok a szobában, az tökéletes. Meg persze menj ki vele gyakran pár percre a kertbe, hogy elvégezze a dolgát. Ha majd nem lesz ilyen vacak idő, mentek úgyis többet.

2018. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kicsit tartok tőle mert hát igazi harci kutya génjei vannak és elég neveletlen de hát mégkicsi. Meg most olvastam a neten nem tudom mennyire igaz.


[link]

2018. febr. 13. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

A macskákat ha együtt nő fel velük nem fogja megenni.

Azt írtad volt már kutyátok, bár a kommentedből nem sok hozzáértés jön le. Figyelj, egy amstaff vagy rottweiler sem születik gyilkoló kutyának, ahogy nevelik, bánnak velük, azt adják vissza. Mivel érezhetően nem vagy a csúcson kutyaneveléséből - és ezt nem bántásból írom - inkább keress neki hozzáértő gazdát facebookon és a többi oldalon, de nézzétek meg kinek adjátok oda. Most divat ez a fajta, sokan csak faroknövelőnek, esetleg harcra venné magához. Van fajtamentő is, azoknak is írhatsz nyugodtan, sőt, remélhetőleg segíteni fognak az örökbeadásban.

2018. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szeretnénk megtartani :) de inkább kinti kutyának meg hát keverék :D igen volt már kutyánk mentett de már nagy korába került hozzánk.. de ő szófogadó volt. Elfogadott gazdinak minket miután valaki bántotta... inkább csak a kiskutyákhoz nem értek :(
2018. febr. 13. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy staffi nem való kintre, fázik. Nagyon rövid a szőre, ráadásul nagyon gazdás. Ha nem akarjátok beengedni, inkább még most ajándékozzátok el.
2018. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összes leírt problémára van megoldás. De! Nem mintha fanatikus lennék, de egy stafi tényleg nem való kintre. Nem tud megfelelő szőrzetet növeszteni ehhez. Persze lehet, hogy egy darabig el lesz, azonban nagyon sok olyannal találkoztam már, hogy ilyen kutyáknak pár év után krónikus ízületi gyulladása lett. Az orvosi költségek pedig ilyen esetekben nagyon magasra rúgnak és a kutyának is baromi rossz, hogy állandó fájdalommal kell élnie. Szóval, ha meg akarjátok tartani, akkor bizony engedjétek be a lakásba.
2018. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Harci kutya NEM létezik és ha ilyen korlátolt vagy, inkább add oda hozzáértőnek a kicsit :)
2018. febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2018. febr. 14. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!