Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fázik két rövidszőrű...

Nem fázik két rövidszőrű kiskutya, ha kint vannak télen?

Figyelt kérdés

Suliba menet mindig látom reggel, hogy az egyik udvaron kint van egy rövidszőrű csivava, és egy 8-10 hetes rövidszőrű keverék kiskutya, aki kb 1 hete került oda (legalább is eddig nem volt az udvaron, de nem hiszem hogy beengedték volna). Igaz, hogy a csivaván van egy kis kabát, de a lába, a feneke körüli rész meg a feje nem fázik? Főleg hogy ma reggel havazott, délután esett. Nem tudom, hogy éjjelre beengedik-e őket, de úgy sajnálom szegényeket... igaz, hogy már nincsenek azok a brutál hidegek, de azért egy rövidszőrű kölyköt és egy csivavát kint hagyni hóban, egész nap? (Onnan gondolom hogy napközben kint vannak, mert ugye reggel látom őket, 2 körül mikor megyek haza pedig még mindig kint vannak)

Tehát a kérdésem az lenne, hogy én reagálom túl, vagy tényleg nem lenne olyan nagy dolog egy szobakutyát és egy kölyköt beengedni legalább az előszobába, főleg hóban? Vagy nem fáznak?



2018. febr. 13. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Jézusom, ez már állatkínzás! Figyelj, szerintem mielőbb értesítsd a helyi állatvédőket/állatbarátokat, mielőtt megfagy szerencsétlen kiskutya :(
2018. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De, biztosan fáznak. Kistestű és/vagy rövid szőrű kutyán nem szabad és szinte kínzás kint tartani a sétákat leszámítva. Nem nekik való a 15 foknál alacsonyabb hőmérséklet.
2018. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kutyát*
2018. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
100%
Ha a csivin kabát volt akkor nem biztos hogy állandóan kint van. Lehet hogy csak kiengedték levegőzni. Aki olyan szinten van hogy kitesz egy csivavát télen, az nem szarakodik azzal hogy felöltöztesse. Remélhetőleg csak ki voltak engedve.
2018. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Az én csivim kb egész nap kint van. Bármikor bejöhetne, de kint szeret lenni. Én is adok rá ruhát meg ne fázzon.
2018. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is remélem, hogy levegőzni/pisilni vannak kint, csak nekem kicsit gyanús hogy minden nap mikor jövök-megyek, bármilyen szélben, hóban, hidegben kint vannak, ráadásul mindig ugyanakkor. De persze ettől nem biztos hogy napközben végig kint vannak, reméljük beengedik őket.
2018. febr. 13. 20:51
 7/13 anonim ***** válasza:
A kertben nincs nekik védett, meleg hely biztosítva? Nem látsz be? Kabátkával szerintem sem vesződnének, lehet tényleg csak kiengedték őket..reméljük.
2018. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
28%
Szerintem nem lesz semmi bajuk. Ne foglalkozz más dolgával.
2018. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak beleképzelsz :)

Nálunk a yorki és a bolo is képesek voltak órákat a hóban is kint lenni . Rájuk adtam a kabátot és addig szenvedett míg ki nem bujt belőle . Nagyon sokszor ugy kell behozni öket mert nem jönne egy istenért sem :)

2018. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor nem őrlődök tovább ezen.

Nincs nekik kint meleg hely, se egy kutyaház, semmi. Csak a csivaván van kabát, a kölyök egyszál nyakörvben van. De akkor hagyom, csak azért írtam ki ezt a kérdést mert nekem volt lelkiismeret furdalásom hogy fáznak, de ezek szerint elvannak, köszi. Bár mindkettőt írtátok.

2018. febr. 14. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!