Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakik, milyen kutyát...

Kutyaszakik, milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

1. Nem szeretnék menhelyit, kiskölyök kora óta szeretném nevelni és jó kennelből leinformálható felmenőktől.. közép vagy nagytestű.

Ezt gondoltam leszögezném az elején...


Nos akkor körülmények ahová kell majd a kutyus

2 felnőtt, 1 9éves gyerek, és útban van a kistestvér(még nincs útban, de már számolunk vele)

Tehát szigorúan kinti-benti kutya lenne, de jó időben inkább kinti.

3000négyzetméter körbekerített kert, 1 sportos apuka, akivel heti 3* futhat a közeli erdőben, úszhat a velencei tóban stb stb, de a hét többi napján otthon levés van...

(A kislány természetesem most azt mondja, hogy border coli és ő majd mozog vele minden nap... de tudjuk, hogy amit egy gyerek mond bezsongva, az általában csak 3-4hétig van úgy, utána újra az lesz a legfontosabb dolog a világon, hogy dogiandi milyen videót töltött fel...)

Tehát a család többi tagjának nem kell egy hiperaktív kutya.

Lesznek tyúkok, így jó lenne, ha távol tud tartani rókát, patkányt, görényt, menyétet...

A szomszédunk rendőr, így a betörőktől nem tartunk, de azért nem árt, ha ijesztő hangja van, ha kiereszti...

Szőrét ne kelljen minden nap ápolgatni, szépítgetni, lehetőleg a lakáshoz is elég legyen 1 átlagos teljesítményű porszívó.

Legyen játékos (mármint fajta jellegi szinten), de ne kibírhatatlan, folyamatos játékigényű...


Apukának volt egész életében kutyája.

Rottweilerek, németjuhászok, utcai vegyesek, és tacskók

Ő rottweilert szeretne, de valójában ránk bízta a választást, mert ék kicsit félnék a gyerekek miatt egy rotival.

Gondoltam kiírok egy kérdést, ki mit ajánl.


Ja mégvalami, lehetőleg minél kevesebb betegség hajlam legyen a fajtajellegek közt.



2018. febr. 14. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fėlni a roti gyerek kapcsolattól, ha a kutya jó helyről van ės megfelelően nevelitek. Am esetleg egy argentin dog.
2018. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ami minden pontnak megfelel, olyan nincs. Kíváncsi vagyok, a többiek mit írnak. Nekem a berni pásztor jutott eszembe, de annak hosszabb a szőre, meg nyilván tanítani is kellene.
2018. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Nekem így elsőre a vizslák jutottak eszembe. Magyar vagy német vizsla, vagy pointer. Sportosak, játékosak, de azért nem úgy mint egy border.

Nekem is vizslám van.


Másik javaslatom esetleg még a dobermann.


Ne legyenek fajta előítéleid, egy pittel vagy staffal is legjobb barátok lehetnek amúgy a gyerekek. :)

2018. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Épp mostanában voltunk egy barátnőmnél a Velencei-tónál. Nem tudom, hogy Ti melyik részen laktok, de Agárdon a tóparton (szabad strand) mindig nagyon sok kutyás van. Nagyon kedvesek, nyugodtan beszédbe elegyedhetsz velük. Szívesen mesélnek a kutyáikról. Legközelebb mindenképp kutyával fogok oda látogatni.

Nekem személy szerint mudim van. Kinti-benti. Amilyen igényeket leírtál, az én kutyám pont olyan :)

Nem kozmetika igényes, őrzi a házat, de nem agresszív, sportos, de nem bontja le a házat, ha nem foglalkozol vele 8 órát naponta.

Meg kell nézni, hogy honnan veszed, de általában véve nem egy beteges fajta. Az enyém 5 évesen csak az oltások miatt "jár" orvoshoz. A behívást nem kell nekik külön megtanítani, mert el sem megy a gazdi mellől. Nem ajánlanám bárkinek, de egy sportos gazdinak jó szívvel javaslom.

2018. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

A roti is jó lehet (megfelelő nevelés és idegrendszer kell "csak"), ill. a német juhász, de velük azért érdemes kutyasulizni is járni.

Ha ezt nem szeretnétek, akkor pl. golden retriever, labrador. Vagy pumi, mudi.

2018. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Amit így leírtál problémás lesz, valamiből engedni kéne.


Puli, pumi, mudi több pontnak megfelelne de csak 1 fokkal kevésbé hiperaktívak mint a border. És kicsit sem félelmetesek, cserébe ugatógépek ami komoly munkával is csak mértékkel tartható kordában.


A roti fűtési szezonban benti kutya, és rosszul viseli a gyerekek nyúzását, ezért gyerek csak felügyelettel, baba meg sehogysem lehet vele.


Ami szerintem a legközelebb lenne ahhoz amit leírtatok az a kuvasz. Futást, úszást viszont el kell felejteni vele, nem egy sportos kutya.


Labi, golden: A porszivó kevés lesz, és gond lehet a szárnyasokkal. Örizni meg kb semmit és senkit sem fog.

2018. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztatok le? Hülyeséget írtam tán? Hol, mit?
2018. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Vadászkutyát a tyúkok miatt nem javasolnék. Biztosan megtanítható, hogy ne bántsa a szárnyast, de nem kockáztatnék.

Pásztorkutyát NE, ha póráz nélkül is szeretnél vele sétálni.

A pumi és a mudi nagyon jó jelzőkutyák (a puli is, de neki a bundájával többet kell foglalkozni), de cserébe nagyon idegesítő a hangjuk. Viszont a baromfit nem bántják. Falun élek mudikkal meg egy csomó baromfival (kiscsibe, tyúk, liba) Soha nem bántották a szárnyasokat.

Rendszeresen futok velük, nagyon szeretnek kirándulni is.

Border collie-t nem ismerek közelről, de szerintem a magyar juhászok pont olyan pörgősek.

2018. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2018. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

"Pásztorkutyát NE, ha póráz nélkül is szeretnél vele sétálni."

Szinte mindig elengedtem a pásztorkutyámat lakott területen kívül (és igen, visszajött, senkit nem bántott), szóval szerintem ez nem igaz.


Vadászkutyát a tyúkok miatt nem ajánlanék. A roti is egy lehetőség, csak télen tuti nem lenne jó neki kint, és a gyerekek miatt gond lehet. Bár ismertem egy rotit, amin csüngtek a gyerekek és senkit nem bántott, de meg is volt nevelve.

2018. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!