Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi mennyi foglalkozásra van...

Napi mennyi foglalkozásra van szüksége egy benti kutyának?

Figyelt kérdés
Terrier keverek kutyusom évekig kinti kutya volt, de egy baleset miatt ideiglenesen bentre kerult. Elég hiperaktiv, hatalmas mozgasigennyel, bár most nem is szabad neki annyit mozogni, mint eddig de azért már lehet neki. Reggel szokott kint lenni egy órát. Kora délután és késő délután is 1-2 órát, majd este megint egy órát. De van amikor 6-8 órát is egyedül van, ha épp úgy dolgozunk. Szépen viselkedik, nem rombol, nem hisztizik csak nagyon nagyon ritkán amikor valamelyik séta elcsuszik egy kicsit, de ez nem nagyon szokott elofordulni és akkor is csak egy kicsit sirdogal. Furcsa ez nekem, hogy a nap többi reszében kb. csak alszik és nem öli meg az unalom? Viszont ha belegondolok regeteg a bent tartott kutya és ott is dolgoznak az emberek. Nem hiszem, hogy ennel többet vannak kint a lakásban tartott kutyák és biztosan ők is vannak egyedül időnként. Szóval mit gondoltok? Ez elég a kutyának? Nem rossz neki?
2018. febr. 17. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem rombol, nem hisztizik, a nap többi részében kb. alszik - ez azt jelenti, hogy elég neki. :)

A kertben tartott kutyák is pihennek, alszanak a nap nagy részében, ha egyedül vannak.

2018. febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb szakértő egyetért abban, hogy a kutyák napja általában 50% alvással, 30% pihenéssel és 20% aktivitással telik. A kölyök kutyák aktív periódusa sokkal aktívabb, kb. ájulásig játszanak. Az idős kutyáknál is csökken az aktív periódus és nő a pihenés/alvás. Becslések szerint egy felnőtt kutya átlag 12-14 órát, a kölykök és idős kutyák akár 18-20 órát is alszanak.
2018. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy látom, hogy elég neki ennyi, mikor kint volt akkor is napi 3-4 órát foglalkoztunk vele és tudom, hogy egy kinti kutyának ugyanugy szüksége van rá mint egy bentinek csak furcsa nekem, hogy bent nem unatkozik? Itt aztán tényleg semmit nem csinál és ingerek se érik főleg ha itthon sem vagyunk.
2018. febr. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!