Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad-e két olyan kutyát...

Szabad-e két olyan kutyát pároztatni akiknek, csak 1 közös ősük van? Gyakorlatilag mind kettő kutyánál a nagyapa azonos kizárólag, de csak az egyik oldalról.

Figyelt kérdés
2018. febr. 17. 21:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. Azért van ez az oldal hogy véleményeket és infókat gyűjtsek. Tervezem egyébként, hogy kutyákkal foglalkozom majd. Azért is vettem az enyémet kezdésként. Viszont ez az "ismerős", akitől vettük, már tenyésztő és díjnyertes kutyákkal dolgozik. És annak ellenére nem vagyok olyan naív ember, hogy ő azt mondja próbáljátok meg és én belerohanok. Ezért is kérdeztem itt. Nem egy kötelező dolog ez. Majd veszek én egy párt a kutyám mellé, csupán szerettük volna kihasználni ezt a véletlen, amennyiben az lehetséges.
2018. febr. 18. 14:40
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülök egyébkét hogy elfogadod a tanácsokat, azonban azt tudnod kell hogy ha veszel egy ugyanolyan törzskönyves szuka kutyát még az se tenyésztés, hogy azt a kettőt pároztatod. A tenyésztés ott kezdődik hogy tagja leszel a fajtaklubnak, kiváltod a kennelnevet, leszűreted a kutyáidat az összes örökletes betegségre, tenyészszemlére viszed őket, kiállításokon eredményeket kell elérniük és ha minden ilyen követelménynél sikeresen szerepeltek, akkor lehet nekiállni tervezni az első almot. Baromi költséges munka a tenyésztőké és ha rendesen csinálod az első 5-6 évben még biztos hogy veszteséges lesz, vagy ha ügyes vagy kihozod magad nullára.
2018. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Jóérzés rátalálni egy ilyen segítőkész emberre. Köszönöm.

Egyébként még nem is hírtelen akartam belevágni ebbe az egészbe. Csupán felmerült ez a lehetőség hogy talán 1x valamikor ennek a két kutyának kölykei is lehetnek. Esetleg ha még is belevágunk és lesznek kiskutyák, és teszem azt, semmi bajuk nem lesz. Ellehet adni őket törzskönyvezés nélkül is. Legalább is ez az én gondolkozásom. De ha nem hát nem. Akkor keresek egy szukát majd az enyém mellé :)

2018. febr. 18. 17:19
 14/15 anonim ***** válasza:
Igazán akkor járnál jól ha nem vennél egy párt mellé, hanem ha tényleg olyan a kutyád, és megvan a tenyészeengedélye (és nem árt ha vannak eredményei is), akkor keress olyan szukát akihez elmehetsz fedezni. Sokan így csinálják. Én ugyan egy másik fajtát ismerek, és ott keresek megfelelő kutyát (és hozzá a pénzt) de "nálunk" általában egy kölyök ára a fedeztetés, ennél a fajtánál nem tudom.
2018. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ez sem egy rossz ötlet.. Sőt! :D

Csak még nem ismerem annyira a kutyafajtám iránti érdeklődést, és túl sok gazdiról sem tudok akinek ilyen lenne. ( Majd én népszerűsítem :D :D ) Egyébként ebben az esetben is egy kiskutya ára.

2018. febr. 21. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!