Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám játékból harapdálja...

A kutyám játékból harapdálja a kezemet, ami kezd kicsit idegesíteni, mert nem lehet anélkül megsimogatni, hogy ne rágcsálja a kezemet. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy Husky kölyköt, nagyon aranyos, nagyon imádom, csak kicsit idegesít, hogy folyton harapdál. Nem azért mert aggresszív, csak szimplán játékból harap, sokszor elég erősen. Nem lehet szinte megsimogatni, mert egyből rágscálja a kezemet. Hogy lehetne erről leszoktatni? Nem vagyok tapasztalt a kutyatartásban, de tájékozódtam mielőtt kutyám lett, azonban erre nem készültem fel, és nem nagyon találok semmit ezzel a problémával kapcsolatban.

2018. febr. 18. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
A kölyökkutyád harapdál, ez nagyon szokatlan jelenség, valami baj lehet vele. Vidd vissza a szaporítóhoz és reklamálj.
2018. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kölyök...

ez játék...


ha durván csinálja, adj ki valamilyen magasabb hangot és hagyd ott, de semmiképp ne üsd meg...

majd kinövi...

2018. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Kölykök is így jatszanak egymással, de tenem alomtestvér vagy. Csinald azt, amit az anyja,vagy idősebb kutya tenne: rászólsz, amolyan hatékony, morranásszerűen, és otthagyod,nem foglalkozol vele többet.
2018. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kutya nem plüss, foglalkozni kéne vele, mert nem elég a simogatás. Harapdál, így játszik, mivel nem tud pirospacsizni. Ne a kezeddel babrálj, hanem adj neki egy játékot amit rághat (kong, játékkötél, stb), ha már azt mondod készültél a kutyára, akkor gondolom van legalább egy erre alkalmas játéka. Azzal csalogasd, húzogasd előtte, hadd cibálja. Ha már elfáradt, majd akkor akard simogatni.
2018. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha harapdál, ne a kezedet nyújtsd felé játék gyanánt, hanem játékokat, gumikacsát, van millió jó kutyajáték kisállatüzletben. Labdát is imádni szokták.Vegyél neki hatalmas főtt-füstölt csontot, amit nem tud megenni, de hurcolja, rágcsálja.Vagy vannak kutya rágcsálók boltban.Ezeket nyújtsd neki oda, kötelet, rongyot húzod-ő is, labdáztok, stb.Lényeg hogy sokat játssz vele.Attól még a kezedet is fogja rágni, de azt keveset tartsd neki oda, és ha mégis mindig rágja, morogjál rá erősen és vedd el a kezed.De ne üsd meg!Amúgy ha szereted, kis rágást elviselhetsz, én kifejezetten bírtam mikor kiskutyám volt, utána ahogy nőtt, elhagyta magától. Igaz én sosem tartottam kutyát egyedül!Fajtárs kell mellé, akivel bírkozik, rohangál, harapdálhatják egymást, ha nem vagy otthon is lekötik egymás figyelmét,összebújnak, stb.

A csecsemők is mindent szájukba vesznek, megrágnak, fogzáskor még jobban. Így van ez a kiskutyákkal is, biztosítani kell nekik sokféle anyagú, formájú rágható dolgokat.

2018. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az en kutyam is volt ilyen korszakban. Ilyenkor no a foga es mindent szetrag. Ha engedi akkor a szajaba kell takni valami fadarabot jatekot h azt ragcsalna, de TAPASZTALAT amikor en is ktt vagyok akkor csak az en kezem kell es semmilyen jatek. Az en kutyam mondjuk kerti, de neki nyar elejen volt ez a ragcsalos korszaka.
2018. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Bocs, hogy ezt mondom, de olvass több kutyás könyvet, írást a kutyanevelésről, tenyésztők, kiképzők írásait stb...mert elég felkészületlen vagy. Az, hogy a kölyök harapdál teljesen általános. (A Husky, ha jól tudom, amúgy is egy makacs, nagy mozgásigényű kutya, ami hajlamos a dominanciára is. Szóval a későbbi problémák elkerülése végett, olvasgass még egy kicsit...és lehetőleg kutya suliba is vidd majd.)


A probléma legegyszerűbb megoldása a következő:

Azt kell tudatosítani, hogy veled nem játszhat úgy mint a többi kutyával vagy a kis tesóival. Szóval mikor hozzáér a kezedhez, (mármint meg a akarja harapdálni egy kicsit) rögtön el kell rántani és mindent abbahagyni, nem mozdulni. (Én magamhoz szoktam rántani mind két kezem, olyan "Fel a kezekkel" módon) Ezt lehet még nyomatékosítani egy tiltószóval is, mondjuk "Nem".

A kutya erre valószínűleg meglepődik és kicsit nézni fog, hogy "Mi van? Miért nem játszunk tovább?" Ha kicsit lenyugodott, akkor folytathatod vele a játékot...mikor újra próbálkozik újra ezt kell csinálni. Szóval minden egyes alkalommal meg kell szakítani a játékot, amikor bekapja a kezedet, így tenni egyértelművé, hogy csak akkor van játék, simi, ha nem harap. Ha nagyon fel van pörögve és nem akarja abbahagyni, akkor pár játékmegszakítás után, végül ott kell hagyni. Következetesnek kell lenni. Szóval, ha le akarod szoktatni, akkor soha nem szabad hagyni, hogy harapdáljon. Nincs olyan, hogy most lehet, de holnap vagy két perc múlva már nem. Amit tiltasz, azt mindig tiltani kell.


Ezt a módszert, nekem az eddigi legnehezebb felfogású kutyám is elég hamar megértette. (Lehet így is bele telik pár hétbe, mire teljesen leáll. Ez kutyától függ.)

2018. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Ezért nem kell divatból huskyt választani! Ha már ezt sem tudod leállítani, hogy fogod kezelni az ennél sokkal komolyabb, akár veszélyes viselkedéseit?

Ha utána jártál, elmondanád, hogy mit fogsz tenni, ha a kutyád elkezdi szó szerint levadászni a kistestűeket? Vagy meg akar ölni minden más kutyát? Vagy mit fogsz tenni, ha rád morog a tálja mellől? Hogy fogod kezelni, ha elrohan és nem tudod majd behívni?

2018. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

utolsó,sehogy nem fogja,mert divatból kellett a husky neki,mikor mindenhol le van írva,hogy tapasztalt kutyatartóknak ajánlják inkább a fajtát.


Egy ilyen egyszerű dolgot nem tudsz vele megoldani akkor később gáz lesz,szerintem nézz neki új gazdát,de ha nem akkor kutyasuli!!!!

2018. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Minden kölyökkutya ilyen. Meg kell tanítanod neki, hogy mit lehet és mit nem.

Nem kell megsimogatni, nem plüssjáték, hanem játszani kell vele. Fogj egy erős rongyot, rágókötelet, zsinóros labdát például. Egyik felét te fogod, másikat haraphatja, húzhatja nyugodtan. Ha téged, ruhádat, kezedet akar harapni, attól határozottan eltéríted, és cserébe felajánlasz egy fent említett közös játékot.

Simogatni akkor kell a kutyát, amikor pl. tanítod és dicséred a jól végzett feladatért.

2018. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!