Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász kutyusom nem...

A németjuhász kutyusom nem eszi a száraz tápot, ha megpróbálkoznék a royal canin-nak azt megenné?

Figyelt kérdés
2018. febr. 18. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Mit eszik most?


Azt szokták javasolni, hogy ha nem eszi meg tíz perc alatt, akkor vedd el a kaját, és másnap megkapja. Harmadik nap biztosan megfogja enni. Szoktak ilyet csinálni a kutyák, hogy bepróbálkoznak, hátha kapnak valami finomabbat, de ennek nem kell engedni. :) Royal Canint meg ha lehet kerüld, vannak kedvezőbb áron sokkal jobb tápok.


Ha a száraztápon kívül mást sem eszik meg, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

2018. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor eszi meg a tápot,ha van bele valamilyen konzerv keverve de ha nincs,és ott van előtte a táp lehet hogy másnap megeszi.
2018. febr. 18. 13:29
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha esetleg meleg/langyos vízzel vagy levessel felöntenéd, akkor szívesebben megeszi. Vannak kifejezetten olyan tápok is, amelyeket így kell tálalni a kutyusnak. Vagy probálkozhatsz nedves és száraz táp összekeverésével is, idővel csökkentve a nedves táp mennyiségét.
2018. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen mindegy milyen és hányféle tápot próbálgatsz, ameddig hagyod, hogy válogasson, semmi sem fog változni.

Kaja kimér, elé rak, ha nem nyúl hozzá vagy otthagyja elveszed előle, és másnap ugyanazt kapja. A két etetés közt semmi nasi, semmi konzerv, csak és kizárólag akkor eszik, mikor elé teszed a kaját. Van olyan kutya amelyik egy hétig is képes koplalni mielőtt rájönne, hogy nem kap mást.

Természetesen ezt érdemes már kapásból valami jó minőségű táppal kezdeni, Pedigréével és társaival csak adnál egy pofont a sz*rnak, de mivel te Royal Caninban gondolkodsz, nem fogsz ebbe a hibába esni.

Keményíts be ;)


Mi Brit Premiumot eszünk. Középkategóriás, de jobbra nem futja, szarabbal meg nincs pofám etetni a kutyámat.

2018. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó nagyon jól írja, fogadd meg a tanácsát. A német juhász alapvetően nem egy válogatós fajta (nekem is az van), de őt is el lehet kényeztetni. Az enyém naponta kétszer kap enni, de mindig olyan evés előtt, mintha 3 hete nem látott volna kaját. Ő is Brit prémiumot kapott, bár most már bárányos Brit Care-t kap, mivel allergiás lett, állatorvosi javaslatra. Bár ez jóval drágább, de úgy tűnik, mióta ezt kapja, megszűntek az allergiás tünetek.

Én néha merek rá viszonylag sótlan levest (amiben nincs semmi csirkeszármazék), vagy egy pohár aludttejet, ezeket nagyon szereti. (Sima tejet nem kaphat, erre vigyázz!)

2018. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

5-ös, igazunk van, így most szépen mindketten le leszünk pontozva :D :D Sebaj, talán a kérdezőnek több esze van a lepontozgatóknál, és megfogadja a tanácsainkat :)

4-es voltam

2018. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ott hagyod előtte a kaját??? Akkor jó hogy meghagyja és válogat.


Naponta egyszer rakd le elé 10-15 percre ha nem eszi elveszed és másnap az etetés időpontjába újra rakd le.


Lehet 2-3 napig nem fog enni,de éhen halni nem fog,meg van lehetősége enni,csak nem él vele,ami annyit jelent nem elég éhes és téged is próbára tesz.

2018. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tudom, a royalt megenné-e, de nem is az a lényeg.

Jó minőségű táppal kell etetni, a royal közepes, viszont nagyon drága a minőségéhez képest.


A lényeg: lerakod elé a tápot. Vársz pár percet, ha nem eszi, elrakod. Másnap etetési időben ismét lerakod, ha nem eszi, elrakod, így tovább. Közben nincs nasi, jutifalat, semmi más. Hamar le fog szokni a válogatásról, és enni fog.

2018. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
18%
A mi kutyánk 5 napig bírta ezt a leteszem nem eszik, elveszem dolgot. Már gyomorsavat hányt és fel sem bírt kelni. Tehát nem kell megölni a kutyát. Vannak makacs kutyák. Adj neki más kaját.
2018. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es, ott én a helyetekben elgondolkoztam volna a táp minőségén. Mikor még anyósnál laktunk és ő vette a kutyának a tápot, a tesco gazdaságossal egyenlő szintűeket vett meg, mert nem volt képes megérteni hogy az tömény szemét. Természetesen a kutya nem ette, mikor már nagyon éhes volt is csak éppen annyit evett hogy ne haljon éhen. Rábeszéltem az anyóst egy valamivel jobb, de úgyanúgy alsó kategóriás tápra, mikor leléptünk meg jött a brit.

Normál esetben nincs olyan, hogy a kutya inkább éhen hal, mint hogy egyen, általában a körülményekkel van a gond.

4-es voltam.

2018. febr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!