Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik kutyám odakapott a...

Az egyik kutyám odakapott a barátomnak miközben mellette álltam, utána odamentem a kutyához, kezem lógott mellettem és engem is megakart kapni, de rájött hogy az az én kezem. Idős kutyánál "elfogadható" ez? Azt hihette hogy az egy idegen kéz?

Figyelt kérdés

2 kutyám van, az egyik nagyon barátságos, a barátomat elfogadta, imádja őt szó szerint. A másik kutyám kiskora óta bizalmatlan az emberekkel (gazdikkal nem), ha idegen jön hozzánk, messzire elkerüli őket.


Ma sétáltattuk őket a barátommal és mikor hazaértünk, elengedtük őket a pórázról, párom előre ment dohányozni. Én mentem oda hozzá, a kutyák jöttek utánam. Párom keze lógott, a barátságos kutyus megszaglászta őt, mondtam neki hogy engedjemeg hogy a másik kutya is megszagolja őt, erre odakapott neki (elhúzta a kezét szerencsére). Mentem oda azonnal a kutya mellé, kezem lógott és az enyémet is megakarta kapni, de rájött hogy az én kezem az. Ilyet még sohasem csinált!!!! Idős kutya mindkettő.


2018. jan. 7. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Máskor is bagózott a kutya jelenlétében? Nekünk az egyik a cigi szagot nagyon nem szereti.

Amúgy ankor nem kifogás egy állat viselkedésére, náluk nincs demencia. Egyszerűen neveletlen és a bizalmatlankodást már kiskorában ki kellett volna belőle nevelni kutyasuliban szakértővel.

2018. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, bánom hogy nem vittem el őt kutyasuliba, de most már nem tudom visszapörgetni az időt, nincs jól megnevelve. Ettől függetlenül az én kutyám és szeretem őket! Első kutyáink, tapasztalatlanok voltunk.

Barátom cigizett már a jelenlétében, de nem nagyon nyújtotta a kezét neki, tudja hogy az a kutya bizalmatlan és így nem nyúl oda. A kaját párszor elfogadta tőle már. Volt vele már többször kettesben, nem támadt rá a kutya, elkerülte őt inkább.

De engem is megkapott majdnem, azt hitte vajon hogy az egy idegen kéz vagy tudta hogy az én kezemet kapja meg?

2018. jan. 7. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

1-esnak nincs igaza, a kutyáknál igenis VAN demencia! (És ahogy az állatok átlag életkora egyre nő, egyre inkább felszínre kerülő probléma.)

De még demens se kell, hogy legyen, lehet, hogy romlanak az érzékszervei, és nem ismerte meg.

Figyeld a viselkedését, lehet, hogy tényleg a kor teszi, de persze nem biztos. Viszont hátha más furcsaságokat is látsz (pl. egy ismerős környezetben zavartnak tűnik akár pillanatokra is), és akkor orvos talán tud segíteni.

2018. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Sok oka lehet. Romlik a látása, a szaglása stb. Nekem is csinált ilyet a 13 éves német juhászom. Elfelejtettem, hogy már nem olyan jó a látása és a szaglása és megsimiztem oldalról. Akkor odakapott aztán amikor rájött, hogy en vagyok akkor megnyalogatott.


Aztán az is lehet, hogy kiskorában volt egy rossz elménye vagy alapból nem olyan jó az idegrendszere és félelmében kapkod stb.

2018. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elromolhat a szaglásuk is? Eddig erről még nem hallottam!

Soha nem kapott oda nekem, semmi ilyesmit nem csinált! :) Édes Kicsikém

2018. jan. 7. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"kutyáknál igenis VAN demencia!"


Te tévedsz. Nincs demencia kutyáknál. Van némi rigolya (inkább ennek hívom, ez jobban illik rá), ami a korral jár és érzékszerv romlás, de az klasszik emberi demenvia nincs. Láttál már bambán maga elé meredő, nyálát folyató kutyát, ami maga alá vizel és senkit nem ismer meg és a nevére se hallgat, pedig addig szófogadóvolt? Na ugye...

Uh aki lepontozott az elmehet ahova gondolom...

2018. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

"Láttál már bambán maga elé meredő, kutyát, és senkit nem ismer meg, pedig addig szófogadóvolt?"


Igen, ami azt illeti, egyszer hallgattam erről egy előadást, amit állatorvos tartott. Volt videó

- olyan kutyáról, aki a lakásban kereste a gazdit, de 3 méterre tőle már megfeledkezett róla teljesen. Látszott rajta, hogy tök frászban van, hogy hol lehet a gazdi. Megtalálta, és pár perc múlva újra kezdte az egészet.

- olyan kutyáról is, aki előtt volt egy asztalláb, és csak állt előtte (ahogy te írtad, "bambán", és a gazdinak kellett megmutatni, hogy ha oldalt lép, ki tudja kerülni.

És állatpatikában is láttam kutyáknak kifejlesztett gyógyszer reklámját ebben a témában - ez még ugyan lehetne üzleti fogás is, de az állatorvosi előadás nagyon meggyőző volt, és semmi piaci haszna nem származott az előadónak belőle. (Azt mondta, ez állítólag a macskákra nem jellemző, de a kutyáknál előfordul.)

2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aha, persze...

Bírom ezeket az ettől hallottam dolgokat.

2018. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy látom, te csak azt hiszed el, ami a te fejedből pattant ki. Tudod, nekem nem derogál tanulni olyanoktól, akik tájékozottabbak nálam az adott területen.
2018. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!