Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha megyünk ismerős autójával, elütünk egy kutyát, de akivel megyek, fél a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Ő vezetett, övé a kocsi. Kértem álljunk meg, meg is állunk, de ő meg sem meri közelíteni a kutyust. Állatorvoshoz kéne nyilván venni, de hallani sem akar arról, hogy betegyük a kocsiba

2018. febr. 21. 18:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

OK, látom itt is ugyanaz a suttyóság megy... Tudjátok mit, igazatok van! Menjünk még át szegény állaton párszor, hátha nem döglött még meg, aztán jól nyúljunk le pár százezret a tulajdonostól, hátha nem tört még meg eléggé annak hallatán, hogy a kutyája elpusztult.


"Nem csak jogai vannak a kutyásoknak hanem kötelességei is és ezért is vezették be a chipet.Ha a kutyád kiszökik és balesetet okoz,a gazdáé a teljes anyagi-büntetőjogi felelősség."


És ki mondta, hogy nincsenek kötelezettségei? Te komolyan kifizettetnél egy apró horpadást a tulajjal, miután halálra gázoltad a kutyáját? Azért ez nonszesz, remélem te is érzed. A háziállat gázolások többsége azért nem szedi rommá az autót, hogy milliós károkról beszéljünk.

2018. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Chipes volt a kutya, de a gazdát nem lehetett elérni a címen, szóval itt abba is maradt a dolog. Az autón nem látszik semmi, mert ahogy emlékszem, oldalról futott és úgy került a kerekek alá, valszeg azért tört el így a gerince, mert az első-hátsó kerék is átment szerencsétlenen :S
2018. febr. 21. 19:10
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

"Te komolyan kifizettetnél egy apró horpadást a tulajjal, miután halálra gázoltad a kutyáját? Azért ez nonszesz, remélem te is érzed."


Hibázott a tulaj?Igen.Felelősséget vállalt az állatért amikor elhozta?Igen.Gondoskodott arról hogy ne szökhessen ki?Nem.Az lenne nonszensz,ha az állattartó csak azért megúszhatná a felelősségre vonást,mert elpusztult a felügyeletére bízott állat.Külön azért is meg kell büntetni,hogy elpusztult a gondatlansága miatt a kutya.

És ezért nulláz le téged mindenki,mert fogalmad nincs az állattartó felelősségéről.

Neked apró horpadás,nekem értékcsökkenés az autón ami komoly pénzben mérhető.

Minden egyes esetben az állattartó felelőssége az állat által okozott kár és az is ha balesetben elpusztul,akár kutya akár macska vagy bármilyen állat.

Csak a beképzelt állattartók gondolják azt,hogy mindenki alárendeli magát a felelőtlenségüknek.

Ékes példa a jelen eset is.

2018. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Még szép, hogy behajtanám a kárt azon, aki okozta. Miért is kéne nekem szívni más ostobasága, felelőtlensége és leszarom mentalitása miatt? A suttyóság az, hogy valakinek nem alap dolog, hogy kifizeti, hanem még úgy kéne perelni érte. Arról nem is beszélve, hogy a hülyéje ráadásul nem vigyázott a kutyájára és ezért halt meg szerencsétlen, ez ugye szintén gyökérség, aztán persze az ilyen gyökér még engem hibáztat, amiért nem sikerült nulla méteren megállni a semmiből elém rohanó szegény állat előtt.
2018. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%
Kár erről vitatkozni, mert nem ismerjük az esetet. Teljesen más, amikor nyitva felejtett udvarról eléd ugrik egy kutya és más, amikor már jó előre látod sofőrként, hogy egy kutya szabadon kolbászol az úton, de ennek ellenére semmit nem teszel meg a baleset elkerülése érdekében. Az értelemszerű, hogy az állat tulajdonosa hibázott, mert szabadon mászkál a kutyája. De az autó sofőrje is hibázhatott szituációtól függően. Tudod, erre mondják azt, hogy kettőn áll a vásár. Persze, kényelmesebb semmibe venni az állatot és kikiáltani a tulajdonosát egyedüli vétkesnek.
2018. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
#15 Ilyen szinte nincs. Biztos van az a néhány pszichopata tetű, aki direkt gázol el egy kutyát, de a legtöbben legalább az autójukat féltik, ha a kutya nem is érdekli őket.
2018. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A "szinte nincs"-el nem értek egyet. Én vidéken lakom, ahol a környező utcákban nincs járda és rengetegszer azt látom, hogy laza pózáron sétáltatják az emberek a kutyáikat, az autósok mégis lesz@ a veszélyt. 30-as táblánál ugyanúgy elsuhannak 40-el nulla oldaltávolságot tartva a sétáltató emberek mellett. Egyszer én is ilyen kikerülésnél ütöttem el majdnem egy kutyát, az volt a szerencse csak, hogy rendes oldaltávolságot tartottam és nem a gázpedált nyomva, hanem a fék felett tartva a lábamat kezdtem el kikerülni őket. Ha nem a fék felett lett volna a lábam, ki tudja mi történt volna.
2018. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy azok az emberek akiknek a kutyája szabadon, felügyelet nélkül kolbászol az utcákon, egyáltalán nem ápolnak olyan kapcsolatot az állataikkal, mint mi. Ezért igenis jogosnak tartom, hogy fizessék meg a károm, ha a kocsim elé ugrik a kutyájuk és összetörik az autóm. Meg amúgy is.. ez a törvény....

Egy épp eszű ember pedig nem csinál hobbit abból, hogy direkt elcsapja mások állatait.

2018. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!