Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyám?

Hogy neveljem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
3 éves vizsla és shar pei keverék kutyám van, hiperaktív, lakásba nem szivesen hozom be a mérete miatt, saras lába miatt. megkötni pedig muszáj, mert kirágja a kerítést, vagy kiássa magát. Oktatásban már volt része, ha akar figyelni, mivel nagyon okos, akkor szót fogad a pacsi, ül parancsokra...illetve kegyetlenül ugrál. Hihetetlen, ahogy nyílik a kapu már szökik is, 1 óra múlva haza jön, és miután kirohangálta magát, képes póráz nélkül sétálni mellettem az utcán. Tehát egyértelműen ki kell tombolnia magát, mert utána tudom nevelni ha már lenyugodott. De nem szeretném ha fel lennék jelentve, amiért a kutyám végig ijesztgette a fél falut. Nyúzható, ártalmatlan, de nagyon rohan és én is megijednék ha egy ekkora kutya futna felém az utcán..Hatalmas udvarunk van, miért nem tudja ott kitombolni magát? hajtja a vére az utcára, a szagok..
2018. febr. 21. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Mocskosul unatkozik. :D

A kertet ismeri, vágyik valami újra, érdekesre, ezért keres magának elfoglaltságot.

Minden nap vidd sétálni, hogy világot lásson, váltogatsd az útvonalakat, vigyél játékot, jutifalit.

Neki is kellenek új ingerek.

2018. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden kutyának megvan a maga mozgásigénye. Azt kell megtalálni, ami a te kutyádnak elég.

Ha ki van elégítve a mozgásigénye és szellemileg le van fárasztva, jóval kisebb a szökés veszélye.

A tied ezek szerint soha nincs elfáradva. Fáraszd le jobban.

Ha nem boldogulaz vele, kérd egy szakember segítségét.

A megkötés nem megoldás. Csak még több problémát generál.

Ivartalanított?

2018. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem ivartalanított. De pont azért kötöm meg, mert nem tudok mást tenni. Aztán direkt elengedem hogy hagy szaladjon a bazi nagy udvarba egy két kört, és vinnem sétálni természetesen 12 óra munka után, de annyira gyors hogy már kint is van az utcán. Ha elviszem sétálni, míg én sétálok ő rohan. Lehetetlen lefárasztani. Ha 5 óra hosszát futna megállás nélkül akkor se fáradna le. Mint mondtam, oktató is volt velünk, de semmi.
2018. febr. 24. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!