Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 tábla olvasztott csoki? Mik...

3 tábla olvasztott csoki? Mik a mérgezés tünetei?

Figyelt kérdés

Felmentem a gyerekhez és lelökték a tálat az asztalról. A csoki és tejszín volt benne. A földön és a bundajukon is volt sok. Nem tudom mennyit ettek meg.

Most sok vizet itatok velük.

Hánytassam meg őket?



2018. febr. 23. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hánytasd, vidd otvoshoz őket!
2018. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Este tudom majd.
2018. febr. 23. 13:52
 3/13 A kérdező kommentje:

A kutyám csokit evett: most akkor mi fog történni?

Ha például egy 40 kg-os Golden retriever megevett egy tábla csokit, nem kell izgulni. A kutyusnak talán egy kis hasfájása lesz, de semmi több.


Ha a kutya ténylegesen halálos dózist falt fel, akkor kis idő elteltével hányni kezdenek. Ha a kutya nem hány, akkor előfordulhat, hogy az orvos azt fogja kérni, hogy hánytasd meg a kutyát, ugyanis ez által is teobromint tudsz eltávolítani a szervezetéből.


Az egyik javaslat a víz nagy mennyiségben történő használata, ezt azonban nem ajánlja egyik orvos sem, hiszen könnyen nyelőcső-fekélyt okozhat. A legtöbbjük sokkal inkább azt ipecacuana szirupot, vagy más hányást elősegítő szérumot ajánl. Ha különös jeleket látsz a kedvenceden, például hiperaktivitás, duzzanatok, minél gyorsabban menj az állatorvoshoz. Azzal azonban számolj előre, hogy nincs kifejezett ellenszérum a csokoládémérgezésre, így azzal, hogy elmész az orvoshoz, kedvenced még nem biztos, hogy megmenekült.


Az orvosok ilyenkor különböző folyadékokat adnak, hogy megvédjék a keringés-i, légző- és érrendszert a teobromin hatásától. A teobromin hatása egyébként a fogyasztást követő 4-24 órában jön felszínre.

2018. febr. 23. 13:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor jobb lenne meghánytatni,nem!?
2018. febr. 23. 13:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha étcsoki volt, akkor a 40 kg-os lutyának is baja lesz. Ha tejcsoki akkor max fosnak egyet
2018. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Étcsoki de aldis.... Édeskés
2018. febr. 23. 14:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a 7 kilós Mopszom megevett 3 tábla étcsokit, magától hányt egyet és rohangált tovább.
2018. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A nagy hányt a kicsi nem. Remélem azért mert nem evett annyit. A kicsi remeg. De lehet csak fél. Nagyon leordítottam őket. Gondolom megijedt, nagyon ritkán kiabálok.
2018. febr. 23. 15:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy a halálos adag az fél kilónként 30g csoki, ha tejcsokoládéról van. Tehát egy 30 kilós kutya esetén ez kb. 1,8kg (2*30*30) csokit jelent, ami azért sok, ha belegondolsz.
2018. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Felhívtam az orvost, azt mondta hánytassam meg, próbáltam, de nem megy :(
2018. febr. 23. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!