Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves mentett tacskó kb....

10 éves mentett tacskó kb. mennyi idő után szokja meg az új helyét?

Figyelt kérdés
Illatos útról "mentettem" egy kicsi tacskót, 4-5 napig volt ott. Fegyelmezett, parancsszavakat ismeri. Ha elmegyek, nagyon sír, kicsit ugat. Szomszédok aránylag jól viselik, azt mondják nem folyamatosan teszi. Rendkívül ragaszkodik hozzám, a lakásban állandóan a nyomomban :-) Van valakinek tapasztalata, kb. mennyi ideig tart(hat)?
2018. febr. 24. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Szeparációs szorongás. Sok kutyásnál probléma és a kutyusnak se valami jó. Olvass utána, kitartással megoldható :)


[link]

2018. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem csinál semmi kárt, csak sír. Az előző "gazdájánál" 3 hónapig volt.
2018. febr. 24. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy sír. Szerencsétlen megszeretett téged, ragaszkodik hozzád, aztán az ő szempontjából faképnél hagyod. Ő akkor nem tudja, hogy csak 10 percre vagy örökre lesz egyedül. A megoldás: először 2 percre kimész az ajtó elé, búcsúzkodás nélkül, majd visszamész, közömbösen viselkedsz, nem üdvözlöd kitörő örömmel. Napok múlva 10 percre hagyod magára, utána félórára, utána egy órára, aztán több órára. Ő ráfog jönni, hogy mindig visszatérsz hozzá, és már nem fog sírni. Legalábbis is nálunk ez jött be, a fokozatosság. Jó lenne játékokat is előtte hagyni, rágni való jutalomfalatot, amivel le tudja foglalni magát. Plusz jól lefárasztani sétával, játékkal mielőtt magára hagyod. Meg fogja szokni nélküled magát a lakásban, hidd el :)
2018. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos hétköznap délelőtt néhány órára el kell mennem. Péntek délután óta megy ez a 10-20 percre itt hagyom. Játékot majd szerzek neki :-), de kaja sem érdekli, ha nem vagyok itthon. Lehet könnyelmű voltam, hogy elhoztam, de sok esélye nemigen lehetett a fűtetlen betonkennelben. Egyetlen érdeklődő voltam iránta. Nem első kutyám, az előző 2 hónaposan került hozzánk, 16 évig élt velem, az utolsó 10 évben csak kettesben.
2018. febr. 24. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond. Ha otthon vagy, akkor gyakorold vele a fokozatosságot ahogy írtam. S ne aggódj, idős kutya hamarabb megszokja az egyedüllétet lakásban, mint egy kölyök. Most még új neki a helyzet, bizonytalan, azért sír nélküled. Viszont valóban szoktasd a magányhoz, gyakoroljatok, amikor otthon vagy :)
2018. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon szép tőled, hogy örökbe fogadtad :) Szép, tartalmas közös életet kívánok Nektek! :)
2018. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Gyakorolunk :-) Nagy dilemma volt, hogy legyen/ne legyen másik. 10-ből 9 azt mondta legyen. A többség véleménye az volt, hogy olyan időset válasszak, akit senki. Valahogy belebotlottam ;-) egy közösségi oldalon. Ahogy meglátott rám ugrott :-D, megsimogattam hanyatt vágta magát, bukfencezett, lábamat átkarolta.

[link]

2018. febr. 24. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos :)


Amúgy a 10 év nem is igen komoly egy tacsinál, jó esetben 16-18 évig is elélnek. Úgy legyen! :)

2018. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen de cuki <3
2018. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nemigen van javulás, sőt feszegeti a határokat erősen. Nem rendszeresen, de előfordul, hogy ha nem vagyok itthon az ágyamra végzi a nagydolgát :-( Érezheti, hogy rosszat tett, mert odamutatok és sunnyog. Tegnap körömvágásnál olyan cirkuszt csinált, ketten alig bírtunk a 8 kilós kutyával. Ma meg megkapott, mert felszedett egy csontot és el akartam venni. Nagyon sajnálnám, ha meg kéne tőle válnom, 3 hónap alatt nálam a harmadik helye van. Gyanítom a második gazdája ilyesmikért válhatott meg tőle. Az elsőről semmit nem tudunk, ott élt 10 éves koráig.
2018. ápr. 5. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!