Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS kérdés kölyökkutya harapdá...

SOS kérdés kölyökkutya harapdálása lehet egészségre veszélyes?

Figyelt kérdés

3 hete találtunk egy kiskutyát kikötve. Az állatorvos szerint 3-4 hónapos lehet. Befogadtunk...nem volt benne chip, de ápoltnak nézett ki, kozmetikáztatva is volt. Az orvos azt mondta, hogy azért biztos ami biztos adassuk be neki az oltásokat.


A veszettség ellenit még nem kapta meg. Tegnap játék közben elég csúnyán felsértette fogával az ujjam. Ma elmentem vele sebészetre, és az orvos bepánikolt, hogy nincs veszettség ellen oltva, azonnal ÁNTSZ stb. Az állatorvost is felhívtam, azt mondta, ekkora kutyánál nem kell ettől tartani, főleg, ha amúgy semmi jele.


A fő aggodalmam, hogy az 5 éves kisfiam is sokat játszott vele, és 1-2x megkarcolta a kezét. Nem vérzett, semmi, nem is törődtünk vele, csak kis karcolás volt. Viszont most elkezdtem nagyon aggódni, hogy lehet valami baj ebből.


Tapasztaltabbak tudnának válaszolni? KÖszönöm



2018. febr. 26. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi gond.

Három hete nálatok van, ha baja lenne, már észrevettétek volna, mert a veszettség lappangási ideje 12-21 nap, arról nem is beszélve, hogy Magyarországon mennyire ritka betegségről beszélünk.

Az első veszettség elleni oltást 16 hetesnél kisebb kutyának amúgy be se adják.

2018. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon picike a veszettség esélye, van lappangási ideje, de ha a kutyus nem beteg szerintem ne idegeljétek magatokat feleslegesen. Az orvos jól mondta, mert neki ez a dolga. De én is azt mondanám köszönöm doktor úr vállalom a rizikót :). Úgysem lesz semmi baj.
2018. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Mivel a veszettség gyógyulási esélye, az azonnali megkezdett védőoltások nélkül és ha már az első tünetek jelentkeznek 0, valamint a veszettség 100%-osan halálos nem csoda hogy az orvos bepánikolt, amikor megtudta, hogy oltatlan kutya harapott meg. Az az eljárás, hogy beadják az oltási sorozatot, ha veszett volt az állat, ha nem.


Igen, a veszettség ritka Magyarországon, szóval az esetek nagy többségében a harapó kutya nem az. Erre nem lehet mit mondani...van amikor meg az. Annyit tudok mondani, hogy a kiskutya nagy valószínűséggel nem volt veszett. Ez a te döntésed. Én a teljesség kedvéért leírtam a fentieket.Én senkinek nem fogok az életével játszani. Mindenki a meglévő ismereteivel mérlegelje a helyzetet.


Amúgy, ha nem veszett a kutya, akkor lefertőtleníted a sebet és kb. ennyi. A kutyától, amúgy el lehet kapni minden félélét, akkor is ha nem harap meg. Például lehet férges, ha nem volt féreghajtózva.

2018. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Féregtelenítve volt és chipet kapott eddig. Most kezdjük az oltásait beadatni.


Azóta beszéltem egy másik állatorvossal is, azt mondta h ilyenkor 15 napra meg kell figyelni vagy figyletetni karnténban a kutyát es ha nem mutatkoznak rajta jelek, akkor nem volt fertőző a harapáskor. Ha igen, akkor kezdik el az oltási sorozatot.

2018. febr. 26. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Elnézést.

*mindenfélét, akartam írni...


Amúgy nem megijeszteni akartalak, csak korrekt lenni.

Én is könnyedén leírhatom, hogy ne foglalkozz vele, mert valószínűleg nem lesz semmi baj. Az állatorvos is elmondhatja ugyan ezt és szíved joga nem foglalkozni vele. De szerintem úgy a jogos, ha legalább tudod miről van szó és tisztában vagy vele, hogy egyesek miért pánikolnak miatta.

2018. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendben. A lényeg, hogy legalább beszéltél orvosokkal.
2018. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Csak azért írtam le ezeket, mert volt már rá példa itt a gyakori kérdéseken, hogy a sok okos ember, még orvoshoz se akarta elküldeni a megharapott embert, mondván "Felesleges orvoshoz menni! Úgy is befognak oltani és az kellemetlen és hosszadalmas, valamint valószínűleg teljesen felesleges" stb...Ami igaz is, de azért kérdem én, mégis hogy írhat le valaki ilyet?
2018. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad, azért tettem fel a kérdést.


Most jöttem el a sebészetről, kaptam tetanuszt és ő is azt mondta h mivel megfigyelhető a kutya, 2 héten belül ki kell derülnie hogy van e valami és ha bármi olyan jel van (az első a víziszony) akkor menjek vissza és oltások. És a kutyát is többször lássa az orvosa. Amúgyis szerdán mentünk volna az oltására :)

2018. febr. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!