Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az újfajta nyakörv?...

Mi ez az újfajta nyakörv? Nekem fura, mert a kutyus nem is lát tőle.

Figyelt kérdés

Szomszéd társasházban van egy fehér kiskutya, azt hiszem Bison, és úgy sétáltatják esténként, hogy egy világító, pirosan villogó nyakörv van rajta. Nem is volna gond ezzel, de annyira lazán van a nyakán, hogy ahogy megy szegény, a sötétben szinte semmit nem lát, mert szó szerint a szemébe (is villog). Olyan, mint a kerékpárokon a hátsó piros villogó.

Nem káros a szemének? Amikor látom, úgy sajnálom, mert csak ide-oda botorkál, hiába van pórázon. Legszívesebben megkérdezném a kedves gazdit, de közöm nincs hozzá, nem szólhatok bele. Nektek mi erről a véleményetek? Láttatok már ilyet? Ha annyira káros, és itt ti is megerősítetek benne, akkor inkább szólok, vagy legalábbis megkérdezem, hogy ennek mi értelme így. Oké, tudom, hogy azért teszik rá, nehogy elvesszen, de borzalmasan erős fény villog rajta.



2018. febr. 26. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Látom egyeseknek nehéz a szövegértés...én azt írtam, hogy KÜLTERÜLETEN nincs fényvisszaverő a gazdin. Tudod mi a külterület? Nézz utána a neten.
2018. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de miért kellene KÜLTERÜLETEN fényvisszaverő az emberekre?????

Gondolom nem az úttesten sétáltatják a kutyájukat!

2018. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam a kérdést, hogy összevesszetek. Én csak a kutyát sajnálom, mert vannak ilyen gazdik, akik tényleg észre sem veszik, hogy vakítja a nyakörv a saját kutyáját? Lepontoztátok, aki azt írta, hogy a gazdi képes feldiszíteni a kutyáját csak azért, mert ez most trendi. Nem kéne, mert igaza van. Nekem is az a véleményem, hogy max. a hátánál lévő nyakörvrész legyen kivilágítva.

Ez a szegény kutya meg botorkál ide-oda, mert nem lát semmit.

Elég szomorú, hogy ezt másnak kell észrevenni. Jelen esetben nekem. :(

Egyébként kutyás vagyok én is (magyar vizsla).

2018. febr. 26. 17:03
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rászólnék, hogy "vakítja a kutyát a nyakörv!" amikor elhaladunk egymás mellett. Aztán vagy elgondolkodik rajta vagy nem.
2018. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Befejezem a vitát, csak rendet teszek a fejében.

Igen, az úttesten sétáltatják a kutyát, vagyis a szélén, mert leparkolnak, majd sétálnak a patakpartig. Ugyanolyan veszélyes, mintha biciklis nem lenne kivilágítva. Mert a kutya a füvön megy, a gazdi meg 2 méterre tőle az aszfalton sétál. De most, hogy jön a tavasz, megszűnik ez a probléma.

2018. febr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem jól van a kutyára téve. Nekünk is olyan van, ami a nyakán körben világít, de az olyan feszes, mint a nyakörv, így nem világít a szemébe.

A miénket méretre lehetett vágni, hogy igazodjon a kutya nyakához.

Biztosan nem jó úgy, hogy a szemébe világít!

2018. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, pont ezt írtam én is, nem volna gond, ha normálisan nyakörvként volna rajta, de neki laza, mégis pórázon van. Napközben teljesen vidám, amikor nincs rajta ez a vakítás. Tehát nem azért botorkál, mert esetleg baj van a szemével (egyelőre), hanem ez miatt a hülyeség miatt. Ez egyébként pár napja van, azért tűnt fel, de tartok tőle, hogy akár idegrendszeri károsodása is származhat ebből. Tényleg sajnálom azt a szegény kutyát. Nem bírom felfogni ép ésszel, hogy ezt miért nem veszi észre a gazdája? Egyébként egy 30 körüli férfi szokta sétáltatni. Nem mintha a kérdés szempontjából számítana, de lehet, hogy most már bátrabban szóvá teszem és nem veszi sértésnek. Bár ki tudja... Köszi az eddigi válaszokat!
2018. febr. 26. 18:43
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg jelezni neki, ha tudod. Idegrendszeri károsodása nem hiszem, hogy lehet tőle, inkább csak a szeme károsodhat, de nincs ennek ennyire erős fénye. A legnagyobb gond inkább az, hogy belevilágít a szemébe, amitől a pupillája összeszűkül és ezért nem látja rendesen az utat.
2018. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!