Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biewer yorkik is fajtatiszták?...

Biewer yorkik is fajtatiszták? Csak a színűk más?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy semmi egyéb eltérés nincs a "sima" és biewer között, csak a szín. Tulajdonképpen akkor nem is 2 külön fajta, csak egy színváltozat, nem?


A biewerek is kaphatnak törzskönyvet?


Van még egyéb hivatalosan nem elfogadott színű yorki?



2018. febr. 26. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az a fajtatiszta kutya amelyiknek van törzskönyve és igen, a biewerek is kapnak. :)
2018. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"A Biewer-Yorkshire-Terrier Németországban alakult ki 1984-ben egy mutáció eredményeként, melyet Gertrud és Werner Biewer alakított ki yorkshire terrierjeinél."


Igen, lényegében csak egy mutálódott színváltozata a "sima" yorkshire terrier.

DE!


" Az első Német Biewer Yorkshire Klub 2003. május 24.-én alakult meg. A Biewer yorkie-t önálló fajtaként már sokkal a klub megalakulása előtt is elismerték, bár hivatalosan még nem volt elfogadott fajta. A Biewer Yorkshire Terriert tenyésztik, regisztrálják és kiállítják más országokban is. Eddig az időpontig néhány nyilvántartó klub az Egyesült Államokban is elismeri a Biewer Yorkshire-t önálló fajtaként. Az Amerikai Ebnyilvántartó (AKC) egy a néhány közül, és az első olyan nyilvántartó amely elismerte a Biewer-t önálló fajtaként, és támogatja az Egyesült Államokbeli, valamint szerte a világon lévő tenyészeteket a Biewer Yorkie név alatt. Az Amerikai Ebnyilvántaartó 2003. május 15.-én jegyezte be a Biewer Yorkshire Szövetséget, előkészítve a tenyésztési standard felállítását és más szükséges teendőket. 2004-ben kérte a fajta elismerését. Magyarországon két Biewer Yorkshire Terrier van honosítva (bejegyezve) melyek a fajta nemesítő országból és kiváló tenyészetekből lettek importálva."


Szóval nem mindegyik, de a legtöbb szervezet, mint pl AKC is elismeri a biewert önálló fajtaként.


Úgy tudom törzskönyvet is kaphatnak. Szóval igen, fajtatiszták.

2018. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!