Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy megint sántít?

Figyelt kérdés
A kutyusomnak el volt törve a lába elég komoly volt, mert durván magaalá tört. Először egyáltalán nem használta azt a lábát. Sokat javult már azóta. Mindig kevésbé terhelte, mint a többit, de szépen ment vele. Most mióta bejott ez a nagy fagy sokszor sántikál. Mondták még az elején, hogy a nagy hideg okozhat majd allapotromlast. Szóval ez normális?
2018. febr. 28. 08:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Megijedtem, mert az is kerdes volt, hogy fogja-e tudni használni azt a lábát. Műteni kellett. 3 hónapja volt a műtét. Kontroll egy hónapja, akkor minden rendben volt. Csak fél ev múlva kell menni a kovétkezőre es aggódok, hogy esetleg történt ott azóta valami. Olyan hiperaktiv kutya, hogy sajnos nem tudok minden hirtelen mozdulatot elkerulni, pedig az nem jó neki. Eddig is volt olyan párszor,hogy egy rossz lépés után felsirt megemelte a lábát, de aztán ment tovább. Most viszont simán santit több masodpercig, aztán egy kicsit szépen megy, majd megint.
2018. febr. 28. 08:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy autó által elütött dobermanom volt (elütve találtam). A combcsontja tört el, műteni kellett.

Egész életében hidegre vagy túlzott megterhelésre kicsit sántított, pedig amúgy nagyon mozgékony, örömmel mozgó kutya volt. Az orvos azt mondta, hogy ez így fog maradni, és tényleg így maradt.

Elképzelhető, hogy normális a te kutyádnál is, de ha nagyon aggódsz, hívd fel az orvost, aki kezelte, és kérdezd meg, az nem kerül semmibe, s legalább a szíved megnyugszik.

2018. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A fizioterapeutáját kérdeztem meg, szerinte ez teljesen normális, de számomra ijesztő, mert így még sose santitott. Az elején nem terhelte egyáltalán. Amikor igen akkor meg szépen ment vele. Bár most tényleg nagy hideg van es azon a lábán alig van izom neki. A te kutyusodnak ahogy elmúlt a nagy hideg a szép járása is visszatert?
2018. febr. 28. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, visszatért, kivéve, ha nagyon megerőltette magát.

Jártam vele kocogni, heti 4 alkalommal 8-9 kilométert futottunk (kb. egy óra alatt, szóval ez tényleg csak kocogós tempó), no, az meg se kottyant neki, attól még nem sántított.

Nyilván nagy hidegben nem vittem, és az esőt sem szerette.

2018. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hovarju ***** válasza:

Igen, normális.

Az én patella ficammal műtőtt kutyám is sántikált még kb.fél évvel a műtét után, ha hidegebbre fordult az idő, vagy megerőltette a lábát.

A műtét óta eltelt 7 év, már nem sántít, de az időjárás változást még most is megérzi.

2018. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!