Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lett hirtelen ilyen?...

Mitől lett hirtelen ilyen? Van rá esély, hogy megint normális lesz?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves foxi-puli keverékem. Eddig se volt teljesen normális. 6 hetesen mikor elhoztuk, már akkor is rettegett mindenkitől. Aztán itthon szépen megbarátkozott a családdal. Csak a családdal. Ahogy nagyobb lett az utcán neki ment mindenkinek, aki szembejött vele, a többi kutyának is. Probáltam, hogy többet vittem embere közé, de ettől se lett jobb. Eddig itthon rendben volt vele minden. Van egy 3 éves fiam, őt se bántotta soha. Kb egy hónapja elvittem, hogy megkapja a chipét. Meglepetésemre nem ment neki a doktornőnek. Viszont azóta tiszta dilis. Bejárkál a szobába, pedig tudja, hogy nem szabad. A fiamra is morog, már akkor is ha elmegy mellette. Ma engem megharapott, elég csúnyán. Nem tudom mit tehetnék, hogy megint normális legyen. Féltem tőle a fiam.
2013. júl. 14. 19:06
 1/8 sippara ***** válasza:
Mennyit mozog, tanul/gyakorol a kutya egy nap? Mennyit foglalkoztok vele?
2013. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mondjuk vidd el egy kutyasuliba ahol szakértők tudnak segiteni
2013. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatod egy nap?
2013. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gas72 ***** válasza:
A legnagyobb probléma, hogy nem 8-9 hetes korában hoztátok el. Pont a szocializációs szakasz maradt ki neki. Van valaki akit elfogad?
2013. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szol napközben 4x-5x hogy leakar menni, akkor megyünk. Viszont lusta, vagy én nem tudom, de fél óránál többet nem hajlandó sétálni. Régebben sokat sétáltunk, most már húzz, hogy menjünk haza...


Ha lenne kutyasulira pénzem, akkor elviném. ;)


Igen, de megakartak tőlük anno szabadulni minél elöbb, igy 6 hetesen lepasszolták őket. Leginkább nekem fogadott szót, én voltam akinek mindent lehetett. A mai harapás után viszont úgy gondolom már senkit. :(

2013. júl. 14. 21:46
 6/8 sippara ***** válasza:
77%

Ja, hogy ő eldönti, hogy mikor sétál, eldönti, hogy mikor mentek haza. Hát, most meg eldönti (ez ugye a falkavezér másik kiváltsága a közös akció irányítása mellett), hogy hol van az Ő területének határa, aki pedig azt a szolgák közül átlépi, hát megnézheti magát. Ne aggódj, ha így haladtok tovább, harapni is fog.


Ettől a ponttól két lehetőséged van:


1.) Elolvasod Jan Fennel "Kutyapszichológia" című könyvét (PDF formátumban megtalálod a neten), végigbújos a cerberos oldalát ( [link] ). Napi három alkalommal sétálni VISZED (nem ő téged, te őt), futtatod, labdázol, és TANULSZ vele (millió trükköt lehet találni az interneten, a klikkerezés például tökéletes lenne nektek), aztán amikor élvezi a dolgot, elindultok haza. Etetés napi egyszer, tíz percre rakod elé a kaját, csak parancsra ehet, MIUTÁN ti (a család minden tagja) ettetek a táljából (gesztusevés címszó alatt megtalálod a gyakorlatot). Szabályokat állítasz fel: nem mehet be mondjuk a konyhába (ajtóval kicsukni nem ér), ajtókon mindig ti mentek ki először (pórázzal visszahúzni nem ér), hazaérkezéskor és távozáskor nincs köszönés, egyszerűen leléptek. Minden agresszív megnyilvánulását szigorúan tiltod. HA mindezek ellenére a kutya viselkedése nem javul pár héten belül, akkor kénytelen leszel kutyasuliba elvinni mindannyiótok érdekében.


2.) Keresel neki egy olyan gazdát, aki mindezeket megteszi.

2013. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gas72 ***** válasza:
A könyv nálam is bevált. Viszont nem tudom hogy tanítani tudnád-e. Szerintem először mindannyian lépjetek fölé a rangsorban. Plusz a kutyasuli nem minden esetben javít.
2013. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit rá lett hagyva minden. :/

Hát köszönöm, megprobálom!

2013. júl. 15. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!