Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki fogja ezt nőni?

Ki fogja ezt nőni?

Figyelt kérdés
Kutyám lassan egy éves, és van egy hülye(vicces) szokása. Hajtja a saját, illetve bármilyen árnyékot. Ha kinn van, akkor is mindenféle árnyékot hajt, illetve órákig képes tapogatni. Ha benn van, akkor a lámpafény árnyékában kapirgálja a követ(parkettát). Ilyenkor nem lát nem hall, ezzel van elfoglalva. Vicces, de néha már sok.:) Be fog nőni a feje lágya?
2018. febr. 28. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ráhagyod akkor biztos, hogy nem. Tiltani kéne. A lakásban legalábbis mindenképp.
2018. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Neked kéne játszanod a farkával, nem gondolod?
2018. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez komoly stressz, frusztráció jele. Nem is egészséges és nem fogja magától kinőni.
2018. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kutyus teljesen kiegyensúlyozott, jól szocializált, naponta sétál, okos, sok trükköt tud, szeret labdázni. A kérdést azért tettem fel, hátha van valaki, akinek hasonlóan viselkedik, vagy viselkedett kutyája. Mert én még ilyennel nem találkoztam.


Régóta tart ez a szokása, sokáig csak játéknak véltem. Most kezdek elbizonytalanodni, félek tartós szokássá vált. Igen lehet, hogy valamilyen formában tiltani kellett volna, bár nem tudom elképzelni, hogy egy kölyköt egy játékról, amit magában folytat, hogyan lehet leszoktatni?!


Azt, hogy stressz, vagy valami frusztráció okozná, teljesen kizárom. Kaptam már én itt olyan magabiztos tanácsokat, hogy csak na. Mondanom se kell, hogy nem jött be. Ezzel a kutyával kapcsolatban is tettem fel kérdést pár hónapja.


Egyszer még régen a házában rám morgott. Akkor sokan megjósolták, hogy ebből bizony nagy baj lesz. Sokak szerint agyon kellett volna ütnöm, de legalábbis kirángatni a házából. Az "okosok" biztosra vették, hogy a fejemre nő a kutya, és megkeseríti az életem. Mostanra a helyzet az, hogy van egy szófogadó kutyám, aki megfelelően tart tőlem, a postásnak a kezét nyalogatja, mindenkivel nagyon(túl) barátságos.


Tehát csupán azért volt a kérdés, hátha van valakinek hasonlóan viselkedő kutyusa.


A második válaszolónak pedig: Javaslom, hogy játsszon ő a saját farkával, vagy adja oda kutyájának.

2018. febr. 28. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Jártunk össze más kutyásokkal, köztük volt egy totál ugyanilyen megszállott kutya. Olyannyira belekerült az árnyékkergetésbe, hogy még a dolgát sem végezte el. Szó szerint nem csinált semmit, csak leste hogy kinek mozog az árnyéka.

Egyszer durvábban ugrott a szokásosnál, fejjel előre mint egy delfin, és szétverte a metszőfogait a betonúton... Az egész csapat zsepikészlete kellett, hogy elállítsuk a kiömlő vért, rohanhattunk az orvoshoz. Az összes metszőfogát ki kellett húzni, megrepedt az állcsontja és szinte csontig lenyúzta az óráról a bőrt, húst.

Mindenképp tiltsd ezt a mániáját, mert ennek tényleg nem lesz jó vége.

2018. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*orráról

Bocsi, autokorrekció. :D

Szóval nem, nem növi ki. Tiltani kell.

2018. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Talán ő ennyire nem mániás!:) Ha épp van jobb dolga, akkor eszébe sem jut árnyékkal foglalatoskodni. Ha játék van, ha van másik kutya, ha kaja van, stb. akkor eszébe se jut. Ezt éppen akkor teszi, ha sem én, sem valami más nem foglalja le. Jah, és nem csak az árnyék, hanem mindenféle fénycsóva, ha pl. az órám számlapja megvillan valahol, arra is begerjed. Megpróbálom erről az egészről leszoktatni.
2018. febr. 28. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:

"Kaptam már én itt olyan magabiztos tanácsokat, hogy csak na."

1. Ide bárki jött-ment írhat választ.

2. Még a legszuperebb kiképzőtől sem várja el, hogy leírás alapján ítélje meg a kutya viselkedését. Ahhoz minimum látnia kell.


Én lenevelném erről. A leírásod alapján baromi könnyen átmehet Obszesszív-kompulzív viselkedésbe. Meg biztos, ami biztos, ránézetnék egy kiképzővel, hogy tényleg minden rendben van-e a kutya lelki virágoskertjével.

2018. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De sok itt a kutyapszichológus.
2018. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!