Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kenel köhögés? Gyomorsav?

Kenel köhögés? Gyomorsav?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves shi-tzu keverékem 3 kg os. Már kb két hónapja azt csinálja éjszaka, hogy nyalogarja a száját, feltartja a fejét, nyel sokat majd visszaalszik vagy leugrik és kikéreckedik, egyet kerül és be is jön, ezt kb 3 szor átlagba. Eleinte gondoltam pisil talán?! Így a doki nézett vizeletet rendbe volt neki, mondta adjak neki c vitamint nézzük meg mi történik. Picit javult a helyzet. Majd lett egy bélfertőzése múlt héten, legalábbis azzal lett kezelve mert hányt és véres hasmenése volt négyszer, kapott injekciót majd szumetrolimot, illetve abba maradtunk, hogy ezt a rosszul lét félét ékkeljjel sav miatt csinálhatja étvágya is csökkent adjak neki két hétig quatamelt és meglátjuk. Rá harmadik napon péntek délután elkezdett köhögni, mint amikor valamit benyelt és visszaakarja öklendezni de vagy 20 percig nagyon durván csinálta, mire hivtam volna a dokit abba hagyta, semmi baja nem volt. Este 9 körül újra kezdte, de akkor folyamatosan köhögött reggelig többször, szóltam a mi dokinknak, de ő elutazott látatlanba valami légúti betegségre gyanakodott, szombat reggel jött egy másik doki adott neki szteroidot meg antibiotikumot, de szerinte allergiás a kutya vagy szivbeteg. Azóta a köhögés sokat javult, de a fülemve tette a bogarat, azt mondja ezt az éjszakai dolgot is aklergia vagy szív betegség miatt csinálja, quamatelt most kapja, étvágya az jobb
2018. márc. 4. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A szájnyalogatás a hányinger jele, a köhögés, habos hányás a mandullagyulladás/torokgyulladás tünete, de lehet a kennel köhögés is. Ki kell vizsgáltatni, remélem hamar meglesz az ok.
2018. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor "remélem" , hogy tényleg ez a baj, igazából akkor tudom meg ha letelik a szteroid hatása valami 8 naposat kapott, csak most túl aggódom nagyon. Két éve volt hasonló dolog igaz akkor nagyon durva fulladásos rohamok jöttek rá, nem ez a köhögés, máig nem tudjuk/tudják mi okozta, akkor volt szív uh, labor, szteroid hegyek végül mint aki taknyos folyt az orra,kapott gyógyszereket egyszer csak rendbe jött, akkor nyár volt és mivel lázas se volt, pláne kistestű ezért mindjárt akkor is a leghosszabbakat feltételezte a doki.
2018. márc. 4. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem légúti betegség lehet, szívbetegségnél nem öklendeznek, hánynak a kutyik, "csak" köhögnek. Ha javul majd az antibiotikumra, és a savlekötő is hasznos, ha mégis sok sava lenne, akkor nincs miért aggódni.
2018. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat :) tudom az ember se gyógyul meg ehyik napról a másikra, pláne köhögés múlik nehezen, csak ők nem tudnak beszélni és úgy tudok aggódni ezért a kis töppedék kutyáért :D
2018. márc. 4. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csináltass teljes vérképet, az nagyon sok mindent elárul.

Hasonló tünetekkel az én kutyámnál valamilyen táplálékallergia miatti hasnyálmirigy gyulladást diagnosztizáltak (először őt is légúti betegséggel kezelték, tévesen).

Most eliminációs diétán vagyunk, próbáljuk megtalálni/kizárni az allergéneket.

2018. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
persze, ha nem javul fogunk, tudom, hogy van kaja allergiája, de már egy ideje én főzöm rájuk, azóta nem vakarózik stb stb,nem hinném ez lenne, annak van más tünete is, tegnap voltunk vele a mi dokinknál megvizsgálta alaposan, meghallgatta stb, azt mondta sima légúti baj, lassan de biztosan el fog múlni, adott még neki köptetőt! hol jobb amúgy hol rosszabb de már nincs az a brutál jellemző kenel köhögése inkább , mintha talán szakadna fel , hát remélem tényleg lassan elmúlik, mert rossz hallgatni amikor rátör
2018. márc. 6. 06:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Meddig húzódik el egy ilyen köhögés általába? Azok a durva köhögések felváltódtak ilyen kis köhécselésre, de ez most szinte egész nap, akkor válik durvábbá ha izgalomba jön, szóval részben olyan mintha javult volna, részben mintha romlott volna, mert eddig éjjel aludt , most pl többször is felébredt köhögni, nappal ha elkapta akkor sokáig csinálta ezt a durva kennel köhögést bokákolást, most ez már nagyon ritka viszont szinte egész nap mintha erősebben lihegne
2018. márc. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!