Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ebből komoly probléma,...

Lehet ebből komoly probléma, esetleg valamilyen halálos kimenetelű dolog? Fontos!

Figyelt kérdés
Az édesanyám már egy ideje "küzd" a reflux nevű betegséggel. Egy féle gyógyszert szed rá, de nem úgy néz ki, mintha javulna vagy bármi, egyre többször hallom, hogy köhög és ha jól tudom ez attól a betegségtől van. Szokta mondAni, hogy fáj a gyomra is, talán a gyomorsavtól. Eléggé aggódom, hogy komolyabb baj lehet. Örömmel venném a véleményeket, meglátásokat, esetleg tapasztalatokat. Köszönöm előre is! :)

2015. jún. 17. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyomortükrözés.
2015. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem engedi. Nem tudom miért, retteg tőle. Amúgy nemrég (max 1 éve) csináltak neki teljes labort, amiben az is ki lett mutatva, hogy van e rosszindulatú elváltozás, és az nem mutatott olyat, hogy lenne
2015. jún. 17. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Sav lekötő tablettàk, esetleg nèzz utàna melyek azok az ètelek, amik nem okoznak többlet savat. Van ilyen dièta is. Salvus vizet is kiprobàlhatja anyukàd. Nagyobb baja nem lesz, ettől ne aggòdj.
2015. jún. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3-4 hónap gyógyszerszedés után múltak a panaszaim, a köhögés, gyomorégés, krákogás, persze diétáztam is és kerültem a savat okozó dolgokat, pl édességek, csokoládé nekem erős gyomorégést csinált, és ha cigizik, akkor az is.
2015. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

"Nem engedi. Nem tudom miért, retteg tőle."

Ha nem tesz semmit, akkor ne is panaszkodjon. Ugyanezt mondtam apámnak is, amikor fájt a hasa. Addig nem akarok nyavajgást hallani, amíg nem megy el orvoshoz. Végül belement, hogy altatásban megtükrözzék alul-felül. És jól tette! A belében rosszindulatú polip, a gyomrában pedig csúnya felmaródások voltak. Szerencsére már rendbehozták. A laborról pedig annyit, hogy abból nem feltétlenül szúrják ki, ha baj van. A volt szobatársam anyja tökéletes vérkép mellett volt bélrákos. A tükrözés, mintavétel tudja csak biztosan kimutatni. Meg persze a PET-CT. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy édesanyád rákos, hanem azt, hogy nem szabad semmit félvállról venni. És nem elmenni viszgálatokra, amikor ilyen panaszok vannak. Egyébként én is voltam gyomortükrözésen, 22 évesen, ráadásul altatás nélkül. Kb. 5 perc volt és egyáltalán nem fájt. Simán elmennék akár holnap is, ha kéne.

2015. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi a vizsgálatokat sajnos nem lehet teljesen érdemben segíteni ..
2015. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!