Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kaphatnak olyan...

A kutyák kaphatnak olyan rohamot, ami rángatózással jár?

Figyelt kérdés

Ma délután átjött az udvarunkra egy macska. A labradorom odaszaladt hozzá, a macska elkezdett fújni és karmolni, de a kutya nem tántorított, csak lökdöste a mancsával, nem harapta meg.

Aztán a macskát elzavartam, de a kutyám... Elkezdett remegni, nyáladzott, elbotlott minden lépésnél, hátsó lábaival úgy rúgott mint a lovak.

Aztán sikerült megnyugtatnom, most rendben van.


Szerintetek mi volt ez? Ennyire izgalomba jött a macska "támadása" miatt, hogy rohamot kapott?


2010. jún. 9. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, epilepsziások is lehetnek.
2010. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez epilepsziás roham volt.
2010. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez epliepsziás roham volt. A kutyáknál nem ritka. Úgy tudom gyógyszert is kaphattok rá.
2010. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bizony,epilepszia.A mi kutyánk Tegretol Cr-t kap rá(200mg).Olvastam,hogy magnézium és B-vitaminok hiányában gyakoribbak a rohamok.
2010. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is kapott 2* epilepsziás rohamot,de már 7 éve nem volt neki,nem szed gyógyszert ,jó egészségnek örvend. Nézesd meg állatorvossal.
2010. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már 2 éves és eddig soha nem történt vele ilyen.

Ez a macska miatt történt vele?

Én kinyírom azt a dögöt....

2010. jún. 9. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Az izgalomtól kapta, hogy ez épp a macska volt az véletlen. Jó orvoshoz vidd, aki ért az epilepsziás gyógyszerek beállításához.
2010. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát ez nem lehet igaz.

Ebben az évben is meg tavaly is már kemény tízezer forintokat hagytam ott az állatorvosnál.

Minek vettem én meg ezt a kutyát... Csak a bajom van vele.


Csak tudjátok mit nem értek? Hogy azok a korcs kutyák, amik a cigányok után járnak az utcán, amik oltótűt sem láttak és a koszban fetrengenek. Na azoknak miért nincs baja?

2010. jún. 9. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ezért kell nagyon megnézni, hogy milyen kennelből veszel kutyát. Ha pedig nem kennelből, hanem szaporítottat vettél akkor sajnos tényleg nagyon nagy az esélye, hogy beteget kapsz. A labrador agyonszaporított fajta, divatos, a szaporítók sorozatban gyártották az elmúlt években. Ezért érdemesebb megvenni a "drága" kutyát,jó kennelből biztos olcsóbb lesz, mint a szaporított az orvosi költségekkel.
2010. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Ilyen az, mikor valaki szaporítótól vesz divatkutyát.

A szülőknek se szűrés, se tudatos tenyésztés, a gazda meg fizeti az állatorvosnak a sarcot.

A macska nem okozója az epilepsziás rohamnak. Ő csak az egyik kiváltó ok. Idővel mindenképpen előjött volna kisebb-nagyobb izgalom hatására.

2010. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!