Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítása- mikor?

Szuka ivartalanítása- mikor?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az első tüzelés előtti ivartalanítás az ajánlatos, mert így pl. 0,5%-ra csökkenthető az emlődaganatok kialakulásának valószínűsége, míg az első tüzelés utáni ivartalanítással csak 8%-ra.

Az állatorvosomnál az 5 hónap alatti kutyus ivartalanítása 8000, az ennél idősebbé pedig 15000. Őt megkérdeztem, mikor ajánlja, és azt mondta, hogy az első tüzelést követően ajánlott, ami olyan fél éves koruk körül van. Akkor most melyik az igaz? Az orvos csak többet akar keresni rajta, ezért mondta ezt?



2018. márc. 5. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű tüzelhet 5 hónapos korban, nagytestű átlag 7-8 hónaposan. Akkor ivartalanítsd amikor te gondolod. Amúgy valóban, én is az első tüzelés előtti ivartalanítást preferálom, pont a szinte minimálisra csökkentett melldaganat rizikó miatt.

Nekem nagytestűm van, 7 hónaposan - első tüzelés előtt lett ivartalanítva -, a dokinak teljesen mindegy volt tüzelés előtt, vagy után ivartalanítjuk, ő kizárólag 7 hónapos kortól ivartalanított kutyákat.

2018. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk súlyra volt megadva, hogy.mennyibe kerül az ivartalanítás. Mi az első tüzelés előtt megcsináltattuk. Egyrészt az emlődaganat kialakulásának esélye így csökken, másrészt még csak véletlenül se akartunk kölyköket.
2018. márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi dokink az ivarérés előtti műtétet javasolta. 5 hónaposan ivartalanította. Nem viselte meg a kutyát, már a műtét estéjén pont úgy viselkedett, mint máskor. Azóta már felnőtt. Soha semmi baja nem volt. Ha újra döntenem kellene, ugyanúgy az első tüzelés előtt műttetném meg.
2018. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az első tüzelés után. Mivel 5 hónaposan betüzelt. De amúgy is megakartuk várni, míg ivarérett lesz, teljesen kifejlődik.
2018. márc. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is akkor mihamarabb ivartalanítom a kuytust😊

Esetleg már akár 4 hónaposan is lehet?

2018. márc. 6. 06:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Erről a szakemberek véleménye is eltérő.

A növekedéshez kellenek a hormonok, a normális hormon háztartásba pedig a nemi hormonok is beletartoznak. Szukáknál azért javasolják az első tüzelés utáni ivartalanítást, mert a szuka akkor tüzel ha eléri a tesi fejlettség egy bizonyos szintjét. Ez után már bátran lehet ivartalanítani, a növekedésbe már nem fog belezavarni. De ez az én egyéni véleményem. Én csak első tüzelés lezajlása után ivartalaníttatnék.

2018. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bollocks ***** válasza:
100%

A Magyar Állatorvosi Kamara is az ivarérés előtti ivartalanítást támogatja:

[link]

2018. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De akkor ha azt mondom neki, hogy en ivareres elott szeretnem, akkor annyi, ne foglalkozzak vele mit mond, nem? Mert megcsinalni megvsinalja mert kint van az arlistajan.
2018. márc. 6. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!