Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak menhelyi kutyát?

Hogyan válasszak menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés

Engem érdekelne, hogy a menhelyek oldalán lévő leírások alapján hogyan tudnám kiválasztani a számomra (kezdő vagyok) megfelelőt.

Tudom el kellene mennem és az ottaniakkal beszélni, de szeretnék úgy odamenni, hogy tudom melyik szimpatikus és van esélyem megkapni.


2010. jún. 9. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nézd, nézhetsz weben is, de a végső döntést élőben fogod meghozni. lehet, hogy látsz egy aranyos kutyát neten, de ott helyben nem fog tetszeni vagy nem lesz barátságos.


menj be és nézd meg őket. kutyát nem úgy választasz mint egy könyvet. ez szívből jön általában. olyan mint a szerelem első látásra:)

2010. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először döntsd el, hogy:

- kan vagy szuka,

- kölyök vagy felnőtt,

- kis, -közepes, vagy nagy testű,

- hosszú vagy rövid szőrű,


utána a képekből ezek szerint válassz ki (minnél többet), a képek alapján dönsd el melyik a legszinpatikusabb...


(a végén amikor ott leszel úgyis azt fogod választani amelyikbe beleszeretsz. :D)

2010. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem azért nem kehet menhelyi kutyám mdrt akkor mindet el akarnám hozni,így már van 4 kutyum :)de ne szépség alapján válasz ,jó az is számít de inkább kedvesség alapján döntsd el.Nekem a szemeik tetszenek!
2010. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát ezen a honlapon lehet különböző szűrési feltételeket beállítani és az alapján keresni a kutyusokra:

[link]

2010. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

www.allatok.info

itt gyűjtve találhatod a menhelyes kutyusokat.

Menhelyes kutyusom van nekem is. Elmondom nálam hogy történt.

Az adott menhelyről interneten kinéztem külsőre (kor, kutya neme és mérete nálam adott volt).

Felhívtam őket, hogy megvannak-e még a kutyusok, mikor lehet őket megnézni. Megkérdezték mik az elvárásaim az ebbel kapcsolatban. Pl: nyugodt, hebrencs, kiegyensúlyozott, izgága, ugatós, bírja más kutyákat, hol szeretném tartani (lakás, ház) és hasonló kérdések.

Elmondtam a paramétereimet, és az általam kinézett kutyuk közül ajánlották az elvárásaimnak legmegfelelőbbet.

Hát be is jött :)

Mindenféleképp beszélj velük, ne feltétlen első látásra beleszeretek legyen, hisz ha a kutya temperamentuma nem összeegyeztethető a tiéddel, nem lesz harmonikus a kapcsolatotok, vagy csak nagyon sok munka árán. Bár menhelyi kutyusnál számolni kell azzal, hogy nem biztosan lesz egyszerű a dolgod. Mindenféleképp ajánlok az örökbefogadás utána fél évvel egy kutyaiskolát. Csak a javatokra válhat..na eleget 'pofáztam'..irány a menhely és ott tudnak segíteni!!

Sok örömöt a jövevényben (ja és becsülendő, hogy menhelyben gondolkodsz :))

2010. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy "jártunk", hogy a férjem kijelentette:

- Fekete kutya nem kell,

- nagy testű kutya nem kell,

- max: 3 éves lehet,


Akkor a Rex Alapítvánnyal vettem fel a kapcsolatot (még nem müködött az Állatsziget csak tervezték) a honlapról megjelöltem vagy fél tucat kutyát és leírtam az igényeinket is és ők azt válaszolták, hogy nézzünk meg a megjelölt kutyák közül 3-at ill. ajánlottak még egyet:

Elmentünk a menhelyekre (mert akkor még inkább csak segítettek az örökbefogadással, hisz nekik még nem volt helyük), de valahogy egyik kutya sem volt az igazi és a végére hagytuk azt a kutyát amit ők ajánlottak (Ő nem is menhelyen volt hanem ideiglenes befogadóknál) és megtörtént a csoda: Szerelem első látásra! mindkét részről. :D

Persze néhány "apró" eltérés volt a kivánság listához képest...

Fekete, 26kg-s németjuhász nagyságú, és mint később kiderült 9-10 év körüli lehetett... :D:D:D

Haláláig boldogan éltünk Vele. (még most is Őt nevezném a legtökéletesebb kutyámnak)


Tehát hidd el hiába nézegetsz akárhány kutyust személyesen fog eldőlni minden.

2010. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!