Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam a kutyam?

Hogy tanitsam a kutyam?

Figyelt kérdés
Van egy 4honapos keverek kutyam es nem tudom hogy tanitsam. Korabban már volt kutyám aki nagyon hallgatott rám, de őt kiskorában nem én tanítottam az alapokra. Néztem videokat es ugy probaltam megtanitani az ulesre, fekvesre megy is a dolog, de csak kezjelekkel es testbeszeddel. Ulni akkor ul ha felemelem a kezem vagy kozelebb lepek hozza egy apro lepessel. A fekvét meg ugy, hogy viszonylag gyorsan a kezemet leviszem a foldig. Mikozben csinalom a mozdulatot mondom a vezenyszot ha helyesen megcsinalja jon a falat. Probaltam szep lassan csokkenteni a kezmozdulatot, de egy ido utan megall tudomany. Nagyon koncentral a kezemre, azt figyeli (neha tatog is) azt hiszi abban van a falat es ugy veszem eszre a vezenyszora nem is figyel. A vezenyszavakat hatarozottan mondom es nem ismetelgetem hogy "ul-ul-ulj mar le". Ha erzem hogy kicsit ingerultebb leszek attol hogy nem megy mert mondjuk nehezebb napom volt akkor azonnal abbahagyom es csak labdazok vagy rongyozok vele (de ez nagyon ritka) szinte minden nap foglalkozok vele mostmar jo ideje. Nem hiszem hogy remenytelen lenne mert nagyon okos kiskutya es azt se gondolnam hogy tul fiatal meg. Mit csinaljak mashogy? Barmilyen tanacsot szivesen meghallgatok! Jaaa meg meg valami rendeltem klikkert ami nemsoka megerkezik utana mar azt is hasznalni fogom.

2018. márc. 6. 20:07
 1/3 aranyos121 ***** válasza:
egy kutyának idő kell mire megtanulja a dolgokat, én se egy nap alatt tanultam meg íni-olvasni. Vagy esetleg kutya oktató?
2018. márc. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes korban van. Ilyenkor a legtanulékonyabb.
2018. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, azon ne idegeskedj, hogy az elején még csak kézjellel megy. A kutyák egymással is főként testbeszéddel, mozdulatokkal kommunikálnak, így az embereknél is ezeket keresik. Ezért kellenek a kézjelek. Lasabban kapcsolják hozzá a hangokat, vezényszavakat a dolgokhoz. Idő kell és sok gyakorlás. Kézjelekkel, de mindig mond a vezényszót. Egy idő után megérti majd kézjel nélkül is.

Az én kutyám sem egy mamlasz, megvan a magához való esze (néha azt érzem túl okos is :D ) 4 hónapos korától járunk kutyasuliba, most 10 hónapos, még is cdak most tudja maximálisan végrehajtani a feladatokat kézjel nélkül. Még így is volt amikor azt mondta kiképzőnk, hogy valami kézjellel jelezzek neki 1-1 feladatnál, mert nem érti (pedig fektetésből ültetés volt a feladat és mind a két parancsot tudja csak vezényszóval, mégsem volt biztos magában és nem akart felülni)

2018. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!