Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akkora probléma, ha...

Miért akkora probléma, ha megharap egy kutya?

Figyelt kérdés

Itt nem a kutyatámadásra gondolok, hanem, amikor valmi olyasmiért odakap, ami egyértelmű, hogy szerintem minden esetben az ember hibája. Még ha gyereket harap meg, akkor is.

Engem is harapott már meg kutya, nem is egyszer. Az egyik nagyon rosszul is végződhetett volna, szóval tudom milyen érzés. Mindegyik gyerekkoroban történt és visszagondolva nem az én hibám volt, de nem is gondolom, hogy a kutyáké. Egyértelmű, hogy a felnőtteké, akik körülöttem voltak akkor. Mégis mindig a kutya szívta meg. Bennem egyébként nem maradt rossz élmény ezekkel kapcsolatban, nem félek a kutyáktól. Sőt kicsit tán le is nézem azokat, akik rettegnek a kutyáktól.


Szerintetek ilyen esetben miért akarják mindig elaltatni a kutyát, ahelyett, hogy magukban keresnék a hibát? Akik magukhoz vesznek egy kutyát miért nem tájékozódnak kicsit?


2018. márc. 7. 19:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Baromság. Az állatoknak is megvan a magukhoz való esze, továbbá kommunikációja. Ők azt pontosan tudják, hogy mit jelent a támadás, sőt, minden támadás egyben ellentámadás kockázatát is magában hordozza, amit szintén tudnak. Ez a természetben bárhol így van, ha te neki mész egy másik állatnak az védekezni fog és bizony kaphatsz halálos sebet is. És nem a megtámadott hibája lesz, mert csak védekezik, hanem a támadóé.
2018. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem eddig egyszer harapott meg a kutyám, nem igazi odakapás volt, hanem kaja felragadt a szájpadlására és szinte már fuldoklott, és kétségbeesés közben megharapott, ahogy a szájában turkáltam.


Bár számomra az se lenne akkora probléma, ha odakapna, nyilván előbb magamba néznék, hogy mit rontottam el. De pl. a macskámat sem viszem elaltatni, ha megkarmol, megharap, ahogy a nyulaimat sem...

2018. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem értem egyes, mit szeretnél ezzel mondani.
2018. márc. 7. 19:59
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Kb 9 éves lehettem .. mentünk nagymamám bátyjához és nekik egy németjuhász kutyájuk volt... Tatám kint volt velem a teraszon én pedig simogattam a kutyát . Nagyon szerettem a kutyákat már akkor is .. egy újfundlandi mellett nőttem fel .. de akkor ott valami.oknál fogva hiába ismert a kutya átkapta a csuklómat . Senki nem értette miért történt hisz nagypapám is ott volt látta ,hogy tényleg csak simogattam .. bennem a mai napig maradt egy bizonyos félsz a fajta felé. Minden más fajtához szívesebben közeledek mint a nj hoz .. ebben az esetben még azt sem lehet mondani ,hogy a nevelése volt rossz hisz ez volt az első és utolsó eset ,hogy ilyet csinált .Nem a család ennek ellenére sem mondott le róla csak jobban odafigyeltek.
2018. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem meg igenis nagy baj, ha valakit megharap egy kutya.

Persze ilyenkor ne altassuk el vagy ajándékozzuk el, hanem első körben próbáljuk a kutyát kinevelni ebből, ha pedig nem megy akkor mi változtassunk.

Valamiért olyan a kutyám kisugárzása és kinézete(show vonalú bc), h az emberek nagy százaléka kérdés nélkül ugrik rá, hogy megsimogassa.

2018. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg igenis nagy baj, ha valakit megharap egy kutya.

Persze ilyenkor ne altassuk el vagy ajándékozzuk el, hanem első körben próbáljuk a kutyát kinevelni ebből, ha pedig nem megy akkor mi változtassunk.

Valamiért olyan a kutyám kisugárzása és kinézete(show vonalú bc), h az emberek nagy százaléka kérdés nélkül ugrik rá, hogy megsimogassa. Ő pl nem teheti meg, h legyilkolja ezeket az embereket(szerencsére imádja ha simogatják)


igenis egy családi kutyának el kell tűrnie, ha a gyerek átöleli. ha nem tudja, akkor első körben meg kell próbálni kitolni az ingerküszöbét és csak utána kell köré láthatatlan falat állitania a szülöknek a gyerek ellen.

2018. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem azért kell kutyát tartani, hogy a gyerek ölelgethesse. Arra ott a plüss. A kutya érző lény. Vannak igényei, és ebbe az emberi tulajdonságokkal való felruházás, ezáltal ölelgetés nem tartozik bele.
2018. márc. 7. 22:04
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen megértem és elfogadom, hogy van olyan kutya, aminek alacsony az ingerküszöbe, viszont nem tartanék olyat kisgyerek mellett.


Nem elfogadható egy családi kutyánál, hogy apró-cseprő hülyeségekért letépje a gyerek fejét :) Egy harminc kilós kutya ne érezze úgy, hogy egy 15 kilós gyerek veszélyezteti őt, mert ez kizárt, szóval itt azért van gond. Értem, hogy a gyerek tud olyat művelni, ami nem tetszik a kutyának, de nem frankó, ha sérülést okoz. Lehet morogni, lehet ugatni, el lehet futni, harapni nem lehet. Akárki is tehet róla, ha mégis, ez nagyon nem oké és én is megszabadulnék a kutyától. Nem altatnám el, de keresnék neki olyan gazdát, ahol nincs gyerek.

2018. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
És ha morgás után a gyereked ugyanúgy nyúzza, a kutya figyelmeztetésből odakap, akkor te elvitetnéd? Ez miért a kutya hibája?
2018. márc. 8. 07:25
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, hagyja ott a gyereket.
2018. márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!