Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett, hogy a...

Mi történhetett, hogy a kutyám nem eszik normálisan mostanában?

Figyelt kérdés
Brit Care tápot kap, a bevált mennyiséget (körülbelül az előírtat), másfél éves múlt, labrador, van mozgatva, foglalkoztatva is a kutya, de mostanában egyre "finnyásabban" eszi meg a tápot. Azt tudni kell, hogy meg van tanítva kis korától kezdve arra, hogy a kaját leteszem elé, és akkor eheti meg a táljából, ha megengedem neki (az "Ehetsz" szóval). Mostanában gyakran csak ül, csóválja a farkát közben, néz rám, várja hogy mikor engedem meg neki az evést, majd hiába mondom, hogy ehetsz, akkor sem eszik. Nem értem... Próbáltam úgy, hogy otthagytam kajástul, és akkor miután kikerültem a látóköréből szép lassan megeszegette, de korántsem úgy mint előtte. Gondoltam arra, hogy esetleg fogprobléma, vagy más ilyesmi, de például napközben mindig kap egy répát, azt rögtön, és nagy örömmel elrágcsálja, meg a csonttal is így van... A másik lehetőség szerintem, hogy egész egyszerűen finnyáskodik, de nem vagyok biztos benne, hogy most kellene -10 fokban addig éheztetnem, amíg meg nem eszi... Vagy túlfegyelmeztem? Lehet egyáltalán ilyet csinálni? Segítsetek légyszi!

2017. dec. 21. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet most le leszek pontozva a válaszomért, de nálunk is ugyan ez volt. Vizslám van aki amúgy is elég sovány és ő is elkezdte ezt a finnyákolást. Csináltam én is , hogy elveszem előle és majd másnap megkapja, de elkezdett fogyni. Aztán fogtam magam és kerestem a neten magas hústartalmú prémium nedves tápot és kb egy púpos evőkanállal hozzá keverek a szárazhoz neki. Azóta nincsenek kajaproblémák :)
2017. dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj tápot váltani. Az enyémek is megunnak dolgokat egy idő után.
2017. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen ráunt a kajára. Nálunk is volt igy. tápváltással megoldódott.
2017. dec. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dobd fel valamivel a kajáját vagy probálkozz a kézből etetéssel. Anyám is ugy szokta mikor nem vagyok itthon etetésnél és a kutya besértődik.
2017. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy így is gabonamentes tápot kap, mert érzékeny a gabonára, most ez a táp bevált, és ilyen árban nehezen találok más gabonamentes tápot. (Próbáltunk már sokféle másfajtát is, egyedül ez vált be.) És mivel amikor vállaltuk a kutyát kicsit olcsóbb tápra számítottunk (a gabonamentes nyilván drágább, mint a "normális" tápok), egy drágább tápot nem bírnánk már. Gondolkoztunk BARF-on is, de annyira nehéz lenne beszerezni a környékünkön a megfelelő húst, hogy inkább lemondtunk róla. Házi kosztot sem nagyon kaphat ugye emiatt a gabonaérzékenysége miatt, és gyanítjuk amúgy, hogy a csirkére is érzékeny valamilyen mértékben. Valakinek tanács ilyen helyzetre?
2017. dec. 23. 10:22
 6/7 anonim válasza:

Az én kutyusom is labrador és ugyan úgy Brit tápot kap és ugyan úgy akkor ehet ha megkapja rá a vezény szót. Az én kutyusom akkor csinált elsőnek ilyet amikor elsőnek tüzelt. Ha szuka akkor lehet ez a gond. De nyáron a nagy hőségben egy hétig ugyan ezt csinálta. Volt, hogy napokig nem nyúlt a kajához. Kezdtem nagyon megijjedni de aztán egyik pillantról a másikra elmúlt. A megadott táp mennyiség mellé nyugodtan adj neki kutya tepertőt vagy kevés jó minőségű konzervef. A táppal nincs gond. Én meg kutya tésztát is szoktam neki adni.

Vagy az is lehet a gond, hogy megfázott. Télen több kaját kell nekik adni, hogy legyen ami melegítse :) nem baj ha ilyenkor felszed egy kevés plusz kilót.

2017. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen rá unt :) amivel esetleg feldobhatnád a tápot

-natúr joghurt vagy tejföl

-tojás

-lazacolaj

-minőségi konzerv kaja (pl Premiere)


Talán ezek közül valamelyik bejön neki :) nálunk ezek a befutók, de ő Josera tápot eszik ;)


(Válogatós csivava gazdi)

2017. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!