Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt tölt otthon a...

Mennyi időt tölt otthon a kutyátok egyedül? A 12 óra sok lenne, ugye?

Figyelt kérdés
Szoba kennelt használ valaki? Arról mi a véleményetek?
2018. márc. 8. 09:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit vagytok távol, akkor a menhelyes, idős(ebb) kutya ötleted nagyon jó! Nem fogja magát halálra unni, nincs akkora mozgásigénye stb. Egy kölyköt nem lehet ennyi időre egyedül hagyni. Az idősebbeket meg nem viszi senki, életet mentenétek vele. :)
2018. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak a dolga elvégzése miatt mondanám, hogy ne. De ha udvaron lehet, akkor simán! Csak ne kölyköt válasszatok, mert annak tényleg sok foglalkozás kell. Felnőtt ill. idős, dús szőrű kutya kellene nektek.


A legtöbb menhelyen ismerik a dolgozók a kutyák habitusát. De te is el tudod dönteni szerintem, első megítélésre. Az aktívabb kutyák a kenneljeikben rohangálnak, ha jön valaki, ugatnak, kifelé nyúlkálnak. A nyugodtabbak meg csak csendben fekszenek, és érdeklődve figyelik a történéseket. AZ ritkán fordul elő, hogy a kutyának teljesen más természete lenne, mint amit alapból mutat ott. Gyepmesteri telepeken is nézzetek szét. Ott vannak leginkább veszélyben a kutyák.

2018. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb (ha nem mindegyik) menhelyen van nyílt nap, ki kell menni párszor és kivinni sétálni a szimpatikus kutyát, akkor jobban látod mennyire energikus.

Amit leírtál, az alapján szerintem nagyon jól járna veletek egy idősebb befogadott kutya.

Ha féltitek míg dolgoztok, akkor inkább építsetek egy kerti kennelt, az sokkal jobb, mint egy pici szobakennel ahol nincs mozgástere és üríteni se tud.

2018. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszához annyit fűznék hozzá, hogy a kennelből sétálni kivitt kutyák reakciója nem mérvadó. Én dolgoztam menhelyen, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy azok a kutyák, akik egész életükben 0-24 kennelbe zárva élnek, ha egyszer végre kiszabadulnak, akkor megfojtják magukat, úgy húznak maguk után a pórázon. Érdekes tapasztalat volt tehát, hogy mikor minden nap kijártam sétáltatni őket, az első napokban mindegyik rohant mint az őrült. Kb. 1 hét kellett, mire kiderült, hogy melyik valóban mozgékony és melyik lustább, nyugodtabb.


Ezért javasoltam én, hogy először kennelben nézd meg a kutyákat, és akkor fogod látni az alapvető különbségeket, illetve be is mehetsz hozzájuk barátkozni. De ha séta alapján akarod megítélni őket, akkor mindegyikük csak rohanó őrültnek fog tűnni számodra, akik nem ismernek megállást.

2018. márc. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Heti 2x 13orat vannak egyedul, 3x 9orat, 1x 11orat kb. +*bevasarlasok, vagy egyeb elfoglaltsagok.

Munka elott kiengedem oket az udvarra, ott jon a “fogd” parancs, akkor elkezdenek jatszani, birkozni. Ez megy kb 10-15percig. Adok friss vizet a kennelekbe. (Csak a savic ;) aztan mennek be. Van fent kamera. Alszanak csak.

Otthon ujra udvar, “fogd”, addig elkeszitem a kajat, es eloveszem a masnapit olvadni nekik. Amig meg olvad, kimegyek labdazni, rongyozni veluk. Utana van egy 10-10-10 perces gyakorlas, tanulas. Bemegyek, ok meg egy jo fel orat kint vannak, utana mennek a furopadra 5-5-5 perc sprintte. Majd levezeto labdazas., vagy/es birkozas.

Aztan kaja. Kaja utan kennel. 2-3 ora mulva/ lefekves elott egy eu kor az udvaron.

2-3naponta nagy setak.

Birjak. Ha otthon vagyok egesz nap, a kennelbe fekszenek be, ha nyitva van, ha zarva. Amig pihenek, alszok, ok is. Nem mellettem. Masik szobaban a kennelbe mennek be, maguktol. Megszokjak :)

Csak kapjak meg a megfelelo minosegu, mennyisegu mozgast, farasztast (agyilag is)

2018. márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!