Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutyám?

Miért nem eszik a kutyám?

Figyelt kérdés
Egy ideje egyre kevesebbet eszik,most mar odáig jutottunk,hogy alig akar bármit adok neki.Látszólag nincsen semmi baja,jó húsban van,játszik,eleven meg minden.Eleinte csak a maradekot nem ette meg kenyérrel,most a konzervet sem hajlandó.Bármit adok neki alig eszik belőle,még a combbol is.Valakinek esetleg valami ötlet hogy miért ilyen?

2018. márc. 8. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A kutyák akkor nem esznek, ha betegek. Próbáld ki, add a kedvencét, amit nagyon szeret, ha azt sem eszi meg, akkor baj van.
2018. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Maradék és kenyér eleve nem jó neki. A maradék hosszú távon szétszedi a gyomrát, mivel nem bírják a fűszeres ételeket, a kenyérben pedig semmi hús nincs.


Egyetértek az előzővel, ha a kedvencét sem eszi, akkor doki, mert baj van.

2018. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Kutyát nem maradékkal etetünk, és pláne nem kenyérrel.


Konzerv sem a legjobb választás.


Combbot is elkészítve, fűszerezve kapott, ugye?


A biztonság kedvéért látogassátok meg az állatorvost, de a fő baj az étrendjével van. Nem egészséges, nem neki való.

2018. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem lehet, hogy válogat? Ha nincs más baja és eleven akkor lehet, hogy csak nem tetszik neki amit kap. Mikor nem evett meg valamit akkor adtál neki mást?

Tedd ki elé a kaját 10 percre, ha nem eszi meg, akkor következő etetésnél kapja ugyanezt. Egy idő után megérti, hogy vagy megeszi amit kap, vagy éhes marad. Olvastam olyat, hogy egy kutya egy hétig nem evett, de aztán feladta, és azóta nem finnyázik.

2018. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Persze előbb abban kell megbizonyosodni, hogy egészséges, és nem betegség miatt étvágytalan. Ha nincs baja akkor trükköznek így, hogy finomabb falatokat csikarjanak ki a gazdiból. A kajával egyetértek, vagy jó minőségű táp, vagy nyers etetés.
2018. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Először is, el kell vinni dokihoz, hogy kizárja a betegségeket. Ha nem eszik, azt általában valamilyen betegség okozza, ami lehet a fogfájástól kezdve a gyomorgyulladásig ezer dolog.

Ha ez megvan, akkor kezdd el kutyának való étellel etetni. Ami vagy egy jó minőségű száraztáp, vagy BARF etetés, esetleg főzni is lehet neki húst, némi rizzsel és zöldséggel, só és fűszerek nélkül.

2018. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

éheztesd ki egy kicsit utána egyből fog enni

de itt most nem azt értem hogy napokig ne adj neki enni hanem fél nap nagyon max 1

és mindig legyen neki vize

2018. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
68%
Paran hulyesegnek fogjak gondolni, de a mi kutyank nagyon "erzelmes". Velunk is megtortent par eve az eset, es nem a gyomraval, vagy az etrendjevel volt baj, nem is volt beteg, pszichologiai oka volt (elment nyaralni a csalad, nagyinal maradt a kutyus). Nem akart megenni semmit, 3 nap utan panikolva hazajottunk, meglat minket, es fut a kajas taljahoz. Ezek utan amikor tolcser kellett volna a fejere a sebe miatt, a doki azt mondta, nagyobb traumat valtana ki belole, mintha osszenyalna. Ugyhogy ki tudja, ok is erzo lenyek:)
2018. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is pánikban voltam, hogy nem eszik a kutya.

Kivizsgáltattam, semmi baja. (?)

Az alutasakos macskakajából 20-at is megenne, de ezt meg kigyőzi anyagilag!

Ellenben az előttem írónak igaza van, amikor este 10-kor hazajön a férjem a munkából, egyből rohan a táljához és bepucol mindent.:)

2018. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet sok oka. Nekem pont pár hete volt hasonló 1 éves kutyusnál. Általában szárazát eszik, hétvégén kap húsosat, vagy főzünk neki.

Szárazból is egy elég jó kategóriát kap, nem a tesco gazdaságosat.


Egyszer csak nem ette meg. Azt hittük válogat.

Másnap reggelre sem ette meg. Próbáltuk mi is azt amit írtak, hogy megkapja, aztán elrakjuk a következőre. Na ez sem jött be. A puha dolgokat viszont megette azonnal, így arra gyanakodtam, hogy megsértette a száját, de nem találtam semmit.

Akartam vinni orvoshoz, de úgy elkezdte enni a szárazat, ha a kezemből adtam, meg úgy csináltam mintha én is ennék. Aztán még abban a pár napban kevertem hússal, azóta behabzsol megint mindent mint előtte.

Valószínű mivel rágcsál mindent, megsérthette olyan helyen ahol nem láttam. Viszont írod hogy puha dolgokat sem eszik meg, én megmutatnám az orvosnak. Az enyém jó kedvű volt, és csak kb. 2 napig tartott az amikor egyáltalán nem akart enni, de ugyanolyan kajla volt mint mindig, ezért úgy voltam vele, hogy a 3. napon vittem volna el, ha nem kezd el enni.

2018. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!