Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell tennem?...

Ilyenkor mit kell tennem? Érdemes lenne feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

Imádom a cicákat és van is. 5- öt tartok az udvaron. Eddig nagyon jól elvoltak, minden nap hazajöttek és sosem kóboroltak el. Viszont van egy szomszédom, aki elképesztően hülye. 36 éves és fiú, ráadásul alkoholista. Most vett egy kutyát, aki iszonyat vad és mindig átjön az én kertembe és cseszteti a macskákat. Kisebb korába a kerítés alatt férkőzött át, de meg lett csináltatva és most a szomszéd odatolt egy asztalt, amin át tudja ugorni a kerítést. Én már többször is szóltam, hogy vigye el, de csak ordítozott akkor velem, hogy az ő kertjében oda teszi az asztalt, ahova akarja. Egyik nap az egyik macskát el is kapta a kutya, szerencsére időben odaértem és nem lett baj, csak kicsit vérzett a lába. De mi van ha nem vagyok ott? Már az egyik macska egy hete nincs otthon nagyon izgulok érte, remélem nem tett vele semmit a kutya vagy a szomszéd. A macskák elég mozgásigényesek és nem lennének el a szobában meg nem is tudom, hogy mennyire jönnének ki a benti macskákkal. Már többször szóltam a kutyája miatt, de ő folyton be van rúgva és már volt olyan hogy nekem jött székkel. Az egyik nap pedig vettem egy új kocsit és mire hazaértem munkából az ablakán egy törés volt. Biztos vagyok benne hogy, az idióta szomszédom volt, de ezt sajnos nem tudom bizonyítani. Azon gondolkozom, hogy feljelentsem- e, de a tesója rendőr és az is egy idióta, gyakran szoktak itt együtt ordítozni, üvöltetni a zenét meg inni a kertben. A házamat imádom, tehát elköltözni biztos nem fogok. Mit tegyek? Van egy másik szomszédom is, aki egy 80 éves öreg néni és egyik nap az idióta fiú belé rúgott, szegényt nagyon sajnáltam. Ő azt mondta, hogy semmi képen ne jelentsem fel mert csak vadabb lesz. Szerintetek ilyenkor mi lenne a helyes? Mit kellene tennem? Feljelentsem, vagy inkább ne?



2018. márc. 12. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd. Addig is mozgásérzékelős öntöző oda, ahol a kerítéshez tolt asztal van, megoldható? Nem olcsó, de a macskákat megvédené, a kutya gyorsan tanul. Vagy ha te ott tudsz állni lesben és leslagolni, az is megteszi hirtelen.
2018. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ha nem jelented fel, akkor meg lehet azért fog elpofátlanodni. Részvétem.:((( Ennél rosszabb nincs is..

Volt itt ilyen kérdés hogy átszökik a szomszéd kutyája ott is állóháború volt nem tudom mi lett a vége. Mondjuk érdemes lenne egy szögesdrótot húzni a kerítés tetejére de akkor meg szegény kutyuli fog rajta fennakadni azért megint téged csesztetnek. Esetleg ha felveszed videóra elég bizonyíték nem??? Hát már mégse szedje szét az állataid mi van ha kisgyerek van ott..épp /erre a célra érdemes a felvétel miatt kölcsönkérni egy kiskorút! :D/

Igazából a legjobb lenne tényleg elköltözni.

2018. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egyes is jól írja lehet megtanulná a kutya. Lehet..csak ha a gazdája meglátja pfff..rossz belegondolni is. Ezek nem normálisak az tuti!
2018. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kertedben idegen kutya van, kihívhatod a sintért is akár.

De az enyhébb megoldás, hoyg videózol, fotózol, és a jegyzőnél bejelented, hoyg a kutyáját nem tartja kerten belül. Ebben az esetben "csak" felszólítják, vagy bírságolják. AMivel valószínűleg nem fog foglalkozni.

Ha viszont a sintér viszi el a kutyát, akkor ha van chipje, értesítik, ha nincs akkor ugyan "keresik" a gazdáját, de nem találják majd (ha te azt mondod, nem tudod kié).


Viszont annyira nem lehet agresszív a kutya, mert ha az lenne, kb 2 mp alatt elroppantotta volna a gerincét, tehát esélytelen odaérni, még ha a közelben is vagy (sajnos tapasztalat).

2018. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni. Amúgy TV2,Rtl-nek lehet írni, ha a rendőr tesó miatt nem csinál semmit a rendőrség. Harapnak az ilyenekre.
2018. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnél tegyél bejelentést a kutya miatt. Ne foglalkozz vele, hogy rendőr vagy sem a rokona! Az autód miatt ismeretlen tettes ellen a rendőrségen feljelentést tehetsz, majd elmondják mennyire foglalkoznak vele, illetve te, hogy kire gyanakszol. A házadra pedig vegyél kamerákat - még ha kamu is, csak dísz, nem működő - s közöld a szomszéddal, hogy be van kamerázva a kerted, és mindent látsz, ha bármi gondod lesz, mész a felvételekkel a rendőrségre!
2018. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

persze, slaggal lesni a kutyát, hátha nekedmegy....

Villanypásztor a kerítés tetejére és kész.

2018. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nemrég beszéltem vele és azt mondta, hogy a kutyájának van joga átjönni, mert az én macskám is átment egyszer. De egy kutya meg egy macska azért más, mert egy macska nem fog beleharapni egy kutyába a kutya pedig már ezt meg is tette.

Egyébként nagyon köszi az ötleteket, felfogom venni kamerára és úgy fogok feljelentést tenni.

2018. márc. 12. 15:37
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

keress egy 110kg kigyúrt párt magadnak

majd ő elbeszélget a szomszéddal

:DDD

2018. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Történetedben az asztal szerepe nem világos! Azt értem, hogy odatett egy asztalt amiröl hozzád átugrik a kutya, de te is tettél egy asztalt amiröl visszaugrik???
2018. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!