Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt az egyik kutyám, a...

Meghalt az egyik kutyám, a másik kutyám aki a testvére, azóta fekszik egy helyben. Mi a megoldás ilyenkor? Egy új kutya nem fogja őt összezavarni?

Figyelt kérdés

Ez a kutyus a dominánsabb. Legszívesebben hoznék neki egy új játszópajtit, csak félek hogy még korai és összezavarom őt, illetve hogy féltékeny lesz a kicsire.

Az elhunyt testvérére is féltékeny volt, mindig azt akarta hogy őt simogassuk és lökdöste a testvérét, kitúrta őt. Mindig az kellett neki ami a másiké volt.


Még mielőtt valaki kioktatna: Elrontottuk a nevelését, tudjuk!

Első kutyáink, tapasztalatlanok voltunk, befogadtunk egy testvérpár kutyust hogy ne a menhelyen legyenek. Ettől mi még nagyon szeretjük őket, családtagok! Az egyik elhunyt, nagyon megvisel bennünket :(


2018. márc. 6. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Foglalkozz többet a kutyával. Neveld, tanítsd, sétáltasd, játsz vele. Alakítsd ki azt, amit már kicsiként ki kellett volna, hogy te legyél a középpontban neki, ne a másik kutya.
2018. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Nallunk a szomszedkutya halt meg es a kutyam 2 hetig depresszios volt ki se jott a hazabol... semmivel nemtudtam kicsalni..

szerintem hagyd meg a jatszopajtit. Majd ha latod hogy jobban van . Akkor esetleg.

2018. márc. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Akkor vigyél haza még egy kutyát, ha a mostanit megnevelted! Amíg ezek az állapotok állnak fel, addig csak a 'játszópajti' is neveletlen, elhanyagoltabb lenne. De egyébként is, kutyát ne egy másik kutyának vegyél, hanem magadnak.
2018. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kutya is gyászol, amint most te is tapasztalod. Majd ha mindenki kiheverte, csak akkor jöjjön az új családtag. Az a szegény jövevény is megérdemli, hogy nyugodt, nyitott falkába érkezzen.
2018. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

kb 2 hétig depis lesz, de még egy hónap múlva is keresgélheti a másik kutyát. Ahogy a többiek is írták próbálj meg vele többet foglalkozni, egy ilyen kutyának lehet jobb is, ha egyedül van és nem egy másik kutyával kell rivalizálnia. Amennyiben 2-3 hónap múlva is azt látod, hogy kéne neki pajtás, szerintem csak akkor kezdj el azon gondolkozni, hogy szerzel neki egyet...

De akkor se mindegy milyen kutyát hozol mellé, rosszul is elsülhet.


Például: ha idősebb kutyáról van szó, lehet egy kölyök kutyát utálna, amiért az hiperaktív és folyton próbál vele játszani, a fején ugrálni. Erre a nagykutya, attól függően, hogy hogy van nevelve, milyen az ingerküszöbe, akár simán rendszeresen jól meg is tépheti a kicsit, a kicsi meg a végén egy a kutyáktól félő, visszahúzódó kis szerencsétlenség lesz, amiért már kiskorától kezdve terrorizálva volt a nagy által.


Ha domináns kutyáról van szó, a saját nemével, valószínűleg megint csak nem jön ki. Szóval ellenkező nemű kutya ajánlott, (Ivartalanítva az egyik) ha nem akarsz minden nap egymást tépő kutyákat szétszedni.


Attól, hogy együtt nőtt fel egy kutyával, a többit még utálhatja... (A többi idegen kutyával egyáltalán jól el van? Vagy a tesóján kívül, amúgy mindegyiknek nekimegy? Nem mindegy!)

Szóval, felmerülő problémaként ilyesmikre gondoltam...

2018. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem verekedtek soha a kutyáim, "csak" ha simogattam a másikat, odajött ez a dominánsabb és kitúrta őt, befúrta magát közém és az elhunyt kutyám közé, addig ugrabugrált hogy maj' fellökte a másikat... De agresszió köztük sosem volt!

Ő nagyon játékos, sétáltatásnál kergetőzik a kisebb kutyákkal is, nem morog, nem agresszív. Pl az utcánkban lett egy új kölyökkutya és amikor először "találkoztak" (mi sétáltunk, a kicsi odajött a kerítéshez figyelni minket), oda akart menni hozzá állandóan, le sem vette róla a szemét, de a másik kutyám sem. Pedig sétánál egy ugató kutyára sem figyelnek!

2018. márc. 6. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, akkor lehet, hogy könnyen összeszoktatható más kutyával. (Hiába pontoztak le, nem minden kutya ilyen...) Mindenesetre azért ahogy a többiek is írták, szerintem azért várd meg a "gyász időszak" végét.
2018. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!