Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell tennem?...

Ilyenkor mit kell tennem? Érdemes lenne feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

Imádom a cicákat és van is. 5- öt tartok az udvaron. Eddig nagyon jól elvoltak, minden nap hazajöttek és sosem kóboroltak el. Viszont van egy szomszédom, aki elképesztően hülye. 36 éves és fiú, ráadásul alkoholista. Most vett egy kutyát, aki iszonyat vad és mindig átjön az én kertembe és cseszteti a macskákat. Kisebb korába a kerítés alatt férkőzött át, de meg lett csináltatva és most a szomszéd odatolt egy asztalt, amin át tudja ugorni a kerítést. Én már többször is szóltam, hogy vigye el, de csak ordítozott akkor velem, hogy az ő kertjében oda teszi az asztalt, ahova akarja. Egyik nap az egyik macskát el is kapta a kutya, szerencsére időben odaértem és nem lett baj, csak kicsit vérzett a lába. De mi van ha nem vagyok ott? Már az egyik macska egy hete nincs otthon nagyon izgulok érte, remélem nem tett vele semmit a kutya vagy a szomszéd. A macskák elég mozgásigényesek és nem lennének el a szobában meg nem is tudom, hogy mennyire jönnének ki a benti macskákkal. Már többször szóltam a kutyája miatt, de ő folyton be van rúgva és már volt olyan hogy nekem jött székkel. Az egyik nap pedig vettem egy új kocsit és mire hazaértem munkából az ablakán egy törés volt. Biztos vagyok benne hogy, az idióta szomszédom volt, de ezt sajnos nem tudom bizonyítani. Azon gondolkozom, hogy feljelentsem- e, de a tesója rendőr és az is egy idióta, gyakran szoktak itt együtt ordítozni, üvöltetni a zenét meg inni a kertben. A házamat imádom, tehát elköltözni biztos nem fogok. Mit tegyek? Van egy másik szomszédom is, aki egy 80 éves öreg néni és egyik nap az idióta fiú belé rúgott, szegényt nagyon sajnáltam. Ő azt mondta, hogy semmi képen ne jelentsem fel mert csak vadabb lesz. Szerintetek ilyenkor mi lenne a helyes? Mit kellene tennem? Feljelentsem, vagy inkább ne?



2018. márc. 12. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

“örténetedben az asztal szerepe nem világos! Azt értem, hogy odatett egy asztalt amiröl hozzád átugrik a kutya, de te is tettél egy asztalt amiröl visszaugrik???”


Jé, tényleg.. :) Erre nem is gondoltam.

2018. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Ne engedd ki a macskákat a házból. Amúgy is felelőtlenség kint tartani őket, bármikor történhet velük valami, de most ezt még diktálja is a helyzet...

Nálunk is vannak idióta szomszédok, a macskámat csak felügyelettel engedem ki az udvarra, de nyáron csinálok macskabiztos kerítést is.

2018. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Magasabbra építeni a kerítést? Azért olyan magas nem lehet hogy ha egy asztal segítségével simán át ugorja. Nem tudod ellökni az asztalát a kerítés mellől?
2018. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
2018. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

amit az utolsó linkelt azt próbáld ki,nem fog tudni megkapaszkodni a kutya.

Esetleg egy bottal nem tudod eldönteni az asztalt?? :D


Amúgy ha hozzá átmegy a macskád és széttépi a kutya az ellen te vagy a felelős,mert mindenkinek a saját állatait kerítésen belül kell tartania. De az,hogy az ő kutyája mindig randalírozik a kertetekben az sem jó. és ugyan úgy szabályt sért.Hívd ki a gyepit,hogy a kertedben van a kutya és vigyék el.


Ha pedig tőled kéri számon,hol a kutya annyit tehetsz,hogy megmondod a kertedben volt,de kapun kiszaladt,mikor jöttél haza,azóta nem láttad ennyi.


De az is milyen már,hogy egy öreg nénit megrúg. Miért rúgta meg? :O Az ilyen nem férfi hanem beteg féreg.

2018. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyenes betonfal amin nem lát át és a kutya sem tud felkapaszkodni rá, átugrani. Ha pedig átmegy akkor elviteted a gyepmesterrel. Továbbá a jegyzőnek jelented, hogy a környezetére veszélyes kutyát tart, többször átjött és szeretnéd kikéretni az egy szakértő véleményét. Az pedig, hogy rendőr rokona van semmit nem jelent. Javasolnám kamera felhelyezését is, persze már maga a kerítés csere sem olcsó mulatség de ha költözni nem akarsz akkor kénytelen leszel lépni valamit.
2018. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Azért tud az én kertemből visszaugrani a kutya, mert nekem ott van egy sziklakertem, meg egyébként is magasabb egy kicsivel az udvar, mert hegyoldal. De nagyon macerás a kutyának visszamenetel, sokat szokott próbálkozni, nem megy neki egy könnyen. Egyébként a szomszéd is egy 110 kg-os ember, bár nem kigyúrt. Holnap megyek kamerát venni, az egy gyors megoldás, de lehet a vége mégiscsak a betonkerítés lesz.
2018. márc. 12. 20:30
 18/25 A kérdező kommentje:
Azért rúgta meg a nénit, mert részeg szinte mindig. Ha valaki az útjába kerül, nem zavartatja magát belerúg. Szegény néni nagyon fél már tőle. Elvégre a tesója rendőr, de ez szerintem egyáltalán nem helyes, hogy nem szól rá, jó nyilván a tesója, de ha az én tesóm ilyen lenne tuti rászólnék, főleg ha még rendőr is lennék.
2018. márc. 12. 20:42
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A kamera azért a legjobb megoldás, mert így lesz bizonyítékod ellene. Az pedig továbbra se zavarjon, hogy rendőr a rokona. Pár hete volt az a rendőr aki bedobott egy kutyát az octavia csomagtartójába. Felkapott lett a hír közösségi médiában és másnapra kirúgták és vizsgálatot indítottak ellene. Ha van bizonyítékod ez az út ugyan úgy járható lesz neked is. Viszont arra figyelj oda, hogy a kapura például ki kell legyen téve, hogy "kép és hangfelvétel készül", direktben nem veheted a szomszéd telket, stb. Ezeknek olvass azért utána.


Ha pedig bármi olyan történik akkor feldobod a videót a facebookra és az emberek úgyis elkezdik megosztani, reggelre pedig már az index főoldalán olvashatod.

2018. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a te macskádnak ugyanannyi joga van átmenni hozzá, mit az ő kutyájának hozzád. szerintem ezt a nagy feljelentgetési lendületet vedd vissza kicsit addig amíg nem leszel tisztában a kötelezettségeddel is, ha már a jogaidat ilyen jól ismered...
2018. márc. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!