Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát vettem Feljelenthet ez...

Kutyát vettem Feljelenthet ez alapján engem?

Figyelt kérdés
Vettem egy felnőtt kutyust , a tenyésztővel nem csak pénzben hanem kölyök vissza téritésben is megálapotunk. gy szólt az egyesség : fizetek 100e ft az Átvételkor (fizetve) majd adok neki 3db kiskutyát a következő 2 alomból . 4 kiskutya született ebből most egyet elvitt . és követel még tőlem 2x250eft hogy az a másik 2 kölyök ára és hogy adjam oda neki hiába van még nálam 3 kicsi . mondtam neki hogy nincs ennyi pénzem és hogy vigye a kutyusokat és adja ő el. Erre megfenyegetett ha 1 héten belül nem fizetek feljelent hogy eloptam tőle a kutyát a 3 kölykével együtt . Ebbe az a rossz hogy sajnos se a anyakutya oltási könyvét nem kaptam meg se szerződést nem iratott velem igy simán feljelenthet. csak a 3 kölyök oltási könyve van nálam .
2018. márc. 14. 00:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
azt is felajánlottam neki hogy viszadom a kutyát de az se felel meg neki.
2018. márc. 14. 00:51
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, nem akarlak bántani, de egyrészt belemenni úgy egy vásárlásba, hogy annak az a feltétele, hogy szaporíts kölyköket amit visszaadsz neki, és főként úgy kiadni nem is kis összeget, hogy erről sem papír nem születik, se nem kerül a te nevedre a kutya az szinte felfoghatatlan. Amint a kezedbe vetted a kutyát az első dolgod lett volna, hogy állatorvoshoz menj vele, és a chippet átirasd a nevedre, hogy te vagy a gazdája. Ha ismerős vagy jófej az állatorvos ezért pénzt sem kér el. Miután a kutya leellett mit mondott a doki? Nem furcsállotta, hogy nincs nálad semmi a kutyáról? Nincs nálad az oltási könyve stb? Nem tudom hogy megy felétek de nálunk mindent kezelést és vizsgálatot beír az orvos a könyvbe. Ha valóban így van minden ahogy leírtad túl sok dolgot nem tehetsz, és nyílvánvalóan nem dontos neked az állat ha simán visszapasszolnád kölyköstül csak hogy megoldd a problémát. Plusz milyen kutya az aminek 850e ft az értéke?
2018. márc. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van. szemlés tesztelt szuka , és még a fedeztetést is én álltam. Azzal magyarázta azt hogy nem adja a papirokat hogy kell neki a törzskönyvezéshez. csináltattunk neki oltási könyvet. de nála van az eredeti az első .
2018. márc. 14. 01:22
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Felteszem (remélem) a kutyában van chip, innentől fogva elég nehéz lesz lopással megvádolni, miután te vagy a bejegyzett tulaj.
2018. márc. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződés nincs megírva és a kutya nem került át a nevedre hanem az övén van hát igen, jó nagy hülye vagy és igen, feljelenthet. Csak azt nem tudom hogy volt neked ez az egész így oké? Nem jutott eszedbe hogy szó elszáll, írás megmarad?
2018. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez igaz téged jól megszivattak, hogy lehet ilyenbe belemenni? Magánál tartotta a törzskönyvet, oltási könyvet így a kicsiket betudja regisztrálni és kitudja állítani a törzskönyvet mintha ő tenyésztette volna tovább a kutyát. A chip nem közhiteles, még ha a nevedre is van iratva a törzskönyvvel szemben ami a tenyésztőnél maradt nemsokra mész vele szerződés nélkül.
2018. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
36%
Ahahahaha, most nagyon röhögök... :)
2018. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Van szerzödés arról, hogy megvetted a kutyát? Ebben van szó szaporításról meg a kölykök oddaadásáról?


Ha nincs - ahogy a kérdésed alapján érthetö, akkor símán feljelenthet, mert nem tudod bizonyítani, hoyg nem elloptad a kutyát!

2018. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem egészen úgy van, ahogy írják néhányan. Ha fel is jelent,meghallgatnak téged is. Azért kettőn áll a vásár. Egy ellopott kutyának mégis hogyan visz el 1 kölykét és követel még plusz pénzt pl?

Inkább a hercehurca, ami az ilyen pereknél jár, a kényelmetlen.

Közöld vele, te pedig bejelented a fajtaklubjánál, milyen módon " tenyészt".

Egyébként sokszor élnek a tenyésztők az ilyen kihelyezéssel. Olcsóbban adják a kutyát, de szerződésben pontosan leírják, milyen feltételekkel teszik.

2018. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

"Azért nem egészen úgy van, ahogy írják néhányan. Ha fel is jelent,meghallgatnak téged is. Azért kettőn áll a vásár. Egy ellopott kutyának mégis hogyan visz el 1 kölykét és követel még plusz pénzt pl?"


Ez éppen az, ami nem jelent semmit, mert az, amit a kérdezö mit mond, egyszerüen hazugságnak lesz minösítve a tenyésztö részéröl, amivel a alopást akarja elkenni.

Az egy kölyköt meg szintén meg tudja magyarázni, hogy vagy az ott maradt nála, vagy hogy azt visszaadta a kérdezö, hogy hátha megelégszik vele.


A pénzkövetelés meg megint nem bizonyítható, mert nem írásban történt.


Mivel a kutya minde papírja az eredeti tulajnál van, ez a lopásra bizonyíték, mert azt nem hiszi senki, hogy ennyire ostoba ember van, mint a kérdezö.

2018. márc. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!