Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyereke nem szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés

Születése óta van a közelében kutya, de közömbös volt feléjük.

Most lett kutyánk, de nagyon utálja. A kiskutya megy oda hozzá, de a gyerek elkergeti, idegesíti,rakiabál,az elején rá is csapott, de megértette, hogy fáj neki, nem szabad. 4 éves kisfiú. Mi nagyon imádjuk a kutyákat. Volt már valaki ilyen helyzetben?



2018. márc. 14. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Rokonságban olyan volt, akit megijesztett az, hogy a kiskutya hevesen játszana vele, de azzal a kisfiúval nincs minden rendben, autisztikus tüneteket produkál. Ugyanannyi idős volt a fiúcska a kutya érkezésekor, mint nálatok. Most, ő 6 éves, közömbös a kutya iránt, nem érdekli, de más sem, magába zárkózó gyerek.


Érdemes lenne gyermekpszichológustól megkérdezni, hogy nincs-e valamilyen félelme, szorongása, amit kivetít a kutyára.

2018. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha eddig sem szerette őket, akkor szerintem nem kellett volna venni kutyát.

Én még nem láttam ilyet egyébként. Olyat igen, aki nem tudta, hogyan kell bánni egy kutyával és ezért pl. durva volt. De olyat még nem láttam, aki nem szereti a kutyákat. Mármint gyerekeknél. Nagyobbaknál, felnőtteknél persze láttam :D

2018. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Idővel még megszeretheti.

De sürgősen meg kell tanítanotok neki, hogy így egy állattal sem bánhat, kutyával meg aztán pláne nem. Mindkettőjük érdekében.

2018. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
A lányom 5 éves és nem szereti a kutyákat. Vagyis inkább nem azt mondom, hogy nem szereti, inkább fél tőlük és hidegen hagyja őt a kiskutyától a nagyig mind. Nincs kutyusunk, és ezért egyelőre nem is szeretnénk. Lehet majd megérik rá, addig nem erőltetem.
2018. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak olyannal találkoztam, hogy a gyerek félt a kutyáktól, ami a legtöbbnél elég hamar oldódni szokott, ráadásul szerintem érthető is egy nagyobb felnőtt kutya és egy kisgyerek esetében, lehet én is kényelmetlenül érezném magam elsőre egy kétméteres, százötven kilós kutya mellett :) De hát itt nem erről van szó, szóval ez szerintem is elég fura, lehet én is megkérdeznék egy pszichológust.
2018. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Én is utáltam 4 évesen a kutyákat.
2018. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!