Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyás...

Miért nem érti meg sok kutyás ember, hogy nem mindenki szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés
10 emeletes panelben lakom és a házban egy csomó embernek van kutyája. Ez idáig nem is zavar, nincs tőlük zaj, nagyon ritkán hallom ugatni valamelyiket. Szóval nem azzal van problémám, hogy kutyát tartanak. Viszont ha összefutunk a lépcsőházban vagy az utcán, a kutyák közül több is elkezd felugrálni rám, nyalogatni a kezemet, táskámat, stb… A gazdi meg jókat nevet rajta, sőt BIZTATJA. Komolyan, csak engem zavar, ha egy másik élőlény összenyálazza a kezemet? Nekem ez hasonló, mintha az utcán odajönne hozzám egy idegen ember és elkezdene nyalogatni… ugyanúgy undorodom tőle, sajnálom. A farmerem, táskám is csupa nyálfoltos lesz, ha elsétálok valamelyik kutya mellett. Persze nem a kutyákra haragszom, hanem a gazdájukra, aki csak áll és büszkén mosolyog, hogy milyen ügyesen összenyálazott a kutyája egy másik embert. Szóltam már nekik többször is, határozottan is, hogy nekem ez kellemetlen, de nincs sok változás. Gazdik, miért hagyjátok, hogy a másik embert zaklassa a kutyátok? (Akinek nem inge, …. )
2016. szept. 29. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Popcorn, kóla :D
2016. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutyás embert is zavarnak ezek a kutyások... Nem lehet velük kezdeni semmit, ha felszólítás után sem változnak.
2016. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Kutyásként mondom, hogy igazad van. Én nagyon kellemetlenül érzem magam, ha a kutyám ezzel akár csak próbálkozik is. Ha látom, hogy túl barátságosan közeledik valakihez, határozottan rendre utasítom a kutyámat. Sajnálom, hogy sokak számára nem ez a természetes. A kutyaiskola nem csak a kutyákra férne rá...
2016. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsenek tekintettel másra.


Kutyásként mondom, hogy teljesen jogos a felháborodásod, ilyesmit hagyni - főleg, ha az másnak kellemetlen - bunkóság.

2016. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Ez a jobbik eset. Van olyan "kutyás" akinek a kutyája a kezedet tépi le. Ha szólsz, a gazdi meg a másikat.
2016. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
En is utalom, ha nyalogatnak, felugralnak ram a tiszta ruhamban, a koszos tappancsaikkal! Es milyen budos tud lenni nyaron a kutya, fuuu, rettenet! A macska legalabb tisztalkodik, napjaban tobbszor. Bunkok a gazdak, ha meg biztatgatjak is az ebjeiket.
2016. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Panelba nagyon kell a kutya...
2016. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én mindig odafigyelek, hogy ne ugráljon senkit össze a kutyám, meg eleve nem szeretem odaengedni senkihez sem, mikor ismerőseimről is tudom, hogy wc-zés után nem hajlandók sokan kezet mosni.

a házban lakók meg tényleg bunkók, ha ezek után is oda engedik, de próbálj meg velük komolyan beszélni. esetleg plakátolj valami frappáns szöveget az ajtóra, folyosóra.

2016. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Amellett hogy abszolút egyetértek veled, sajnálom hogy mindig arra lyukad ki a dolog, hogy kutyás-nem kutyás. Sajnos a kutyát tartók között is vannak hülyék és vannak normálisak, ahogy a kutyát nem tartók között is vannak hülyék meg normálisak. A leírt jelenet elég fura - azért jó esetben a gazdi fel kéne fogja hogy a kutyája nem zavarhat másik embert. A gond csak az hogy mindenki mást tart elfogadhatónak, és ha mondjuk őt nem zavarja, hogy a kutyája összenyálazza meg összekoszolja, akkor gondolja hogy mást sem fog. Én nagyon szeretem a kutyámat, de akkor is rosszul tűröm, ha tiszta kutyanyál vagy kutyaszőr vagyok. Nyilván más embertől sem várnám el hogy ne zavarja.
2016. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy így ismerkedik, ismerkedne veled a gazdi... ;)


:DDD

2016. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!