Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fehér Dobermann?

Létezik fehér Dobermann?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=hTJJTghMBkw&feature=related

Ez valami új tenyésztés? Albino? Van barna dobermann, meg fekete, dehogy fehér, mert én még könyvben sose láttam fehér dobermannt. Elismerte ezt az FCI?


2010. jún. 10. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
nem,nincs elismerve. Albinoból tenyésztgetik amerikában, de nagyon sok bajuk van (süket, vak)
2010. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak festék kérdése
2010. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Sőt, kék színű is létezik (szürkés lila a szőre), nagyon jól néz ki szerintem. De az albínó már tényleg túlzás.
2010. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Itt fehér, szerintem szép:Dbár elismerve nincs.

2010. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

[link]



És itt a kék, ez hihetetlen gyönyörű szerintem!a keedvenc kutya színem a kék, kék staffim lesz:)vagy pitem:)

2010. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
fujj, sztem csúnya-nyers hús színű, mint akit megnyúztak és csak vmi hártya fedi...nrm hiába nincs elismerve.
2010. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Sose láttam még fehérben, mit mondjak, érdekes. De a videón futó dobi nem albinó, mert világoskék a szeme. Albinó állatok szeme piros.
2010. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
A dobermannoknál eredetileg 4 szín létezett. A fekete, a barna , a kék és az izabella. Az izabella és a kék szín nem elfogadott az FCi szerint ma már. ( bőrproblémák stb) A fehér szín elvileg albínó, melyet szintén nem ismer el az FCI.
2010. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Komendó Anna ***** válasza:
Amerikában tenyésztették ki, még asszem 5 éve van és az AKC (amerikai kennel klub) elismeri. Nem albínó, kék szemű. A bőr problémák egyre kevésbbé jelentkeznek. Ugyan olyan lesz, mint az amerikai-kanadai juhász, vagy a fehér németjuhász. Unicum... most még. És ha jól tudom, 5 színe volt a dobermannak. Van egy őzbarnának nevezett is...
2011. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát én úgy tudom, hogy a fekete és a barna FCI által elismert szín, de van belőlk fehér, kék és izabella színű is.

tessék itt megnézheted:

[link]

2011. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!