Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta kutyát vegyek vagy...

Fajtiszta kutyát vegyek vagy fogadjak örökbe?

Figyelt kérdés

Igazából minden álmom volt régóta egy bitchon havanese kutyus, de ugye nagyon drága. Arra gondoltam hogy ha lemondanék róla akkor egy keverék, menhelyes kutyust fogadnék örökbe amivel neki is nagyon jót tennék. Viszont mivel keverék lehet kicsit butább lenne és nem menne a szobatisztaság és mivel benti kutyus pl a porázhoz szoktatás sem.

Szerintetek?


2018. márc. 17. 08:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Menhely! :)
2018. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
4%

Tudod mit? Te vegyél fajtatisztát!


Nem akkora nagy valami összegyűjteni az árát, ha minden hónapban félre rakod azt az összeget, amit a kutyára költenél (kaja, külső-belső paraziták elleni védekezés, jutalomfalat, rágcsi, amortizálódott cuccok pótlása stb).


Viszont ezzel a hozzáállással csak szívatod a menhelyi kutyát is meg magadat is. Ugyanis szerencsétlen kutya, lehet a világ legjobb kutyája is, ha te másodrendűként, buta / rossz kutyaként tekintesz rá. Illetve mindennek az lesz az oka, hogy ő keverék / menhelyi, még annak is, amit te csesztél el, pl. amikor ő huszonhatszor jelezi neked, hogy nem érzi komfortosan magát a csápoló 2 éves Pistike jelenlétében, mielőtt úgy dönt, hogy ő szól rá, kutya módra.


Sajnos nálunk sikk örökbe fogadni, persze gondolkodás nélkül, a legcukibbat, a szerencsétlenebbet, persze fiatalt, mert az idős kutyának nincs értéke. Legalább annyi elszabott mentett kutya-gazdi páros van a környékünkön, mint hirtelen felindulásból vett szapis kutya-gazdi páros. Ha menhelyinél döntesz mégis, akkor első sorban a kutya személyisége legyen a meghatározó.


Mondom én ezt úgy, hogy mentett kutyám van.

2018. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hónapja hoztam ki egy 8 hónapos keveréket menhelyről.

A világ legjobb kutyája, és nem tulzok. Első pillanattól szobatiszta, az ül, fekszik, marad, körbe parancsok kézjelre mennek, pórázon gyönyörűen sétál, jófej kutyákkal-macskákkal-emberekkel.

Ami problémás egyelőre az a behívás és a kötődés, de járunk kutyaiskolába és rengeteget segítenek. Olyannyira nem buta, hogy simán átvágja a fejemet bármivel ha épp nincs kedve dolgozni, de általában van, nagyon könnyen tanul :)

Mindenképp a menhelyet ajánlom. Én pl labradort akartam gyerekkorom óta, a kutyám mudi-labi keverék, tehát úgy néz ki mint egy labi csak sokkal kisebb, szóval nem kellett lemondanom a külcsínről sem.

Tuti találsz olyat, aki külsőre és belsőre is tökéletes

Sok sikert!

2018. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!